Kategorija » Nekategorizuota « @ Telšių „Džiugo“ gimnazija
Mokykla žiemą
Gimnazijos 40-etis

sauktukas

Pasitinkant naujus mokslo metus maloniai kviečiame mokinius atvykti š.m. rugpjūčio 27 d. (penktadienį) 11 val. susipažinti su gimnazija ir auklėtojais. Renkamės gimnazijos aktų salėje. BŪTINA dėvėti apsaugines veido kaukes.

Gimnazijos direktorius

Gruodžio 1-oji yra pasaulinė AIDS diena. Ji minima nuo 1988 metų. Šios dienos tikslas – propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti, kad nebūtų naujų ŽIV užsikrėtimų, nebūtų diskriminacijos, nebūtų naujų mirčių nuo AIDS.

Š. m. lapkričio 29 dieną mūsų gimnazija dalyvavo Telšių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuotame protmūšyje „AIDS: geriau žinoti 19“. Dalyvauti šiame renginyje gimnazistus paskatino gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas. Prieš viktoriną komandoms, kurias turėjo sudaryti šeši dalyviai, reikėjo susigalvoti pavadinimą ir trumpą prisistatymą. Mūsų gimnazijai atstovavo dvi komandos, pasivadinusios „Džiugiečiais“ ir „Raudonaisiais kaspinėliais“. Per renginį dalyviai turėjo atsakyti į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), viruso plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse.

Dalyvavimas protmūšyje „AIDS: geriau žinoti 19“ gimnazijos mokiniams suteikė aiškios, teisingos informacijos, kuri yra geriausias būdas apsisaugoti nuo šios ligos. „Raudonieji kaspinėliai“ ( komandą sudarė Emilija Mackevičiūtė, IIIa kl., Ugnė Markevičiūtė, IIIa kl., Dovydas Pocius, IIe kl., Kotryna Žilinskytė, IIe kl.) laimėjo II vietą ir buvo apdovanoti didžiuliu prizu – vaisių asorti, o „Džiugiečiai“ gavo atminimo dovanėles. Kiekvienai komandai Telšių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras įteikė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktoriaus prof. dr. Sauliaus Čaplinsko padėkas.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą gimnazijoje, Dalia Sarakauskienė

Trečiadienį, spalio 10 dieną, per pirmąsias pamokas, „Džiugo“ gimnazijoje lankėsi ir su įvairių klasių mokiniais bendravo Austėja Šavelytė, „Vyturio“ leidyklos atstovė. Ji priminė ir parodė „Vyturio“ skaitmeninės bibliotekos funkcijas bei padėjo užsiregistruoti tiems gimnazistams, kurie dar nebuvo prisiregistravę. Leidyklos atstovė pasidžiaugė, kad daug mokinių naudojasi šia biblioteka ir palinkėjo gerų skaitymo metų. Taip pat bendravo su lietuvių kalbos mokytojomis ir parodė naujų galimybių ir įdomesnių užduočių iš skaitmeninės bibliotekos bei pasiūlė jomis pasinaudoti.

Organizatoriai


Daug gražių akimirkų ir prasmingų idėjų!

Telydi Jus jaukumas, ramybė ir sėkmė!

Lai išsipildo visos svajonės ir viltys!

Pačių gražiausių šv. Kalėdų!

„Džiugo“ gimnazijos bendruomenės vardu

direktorius Mindaugas Sabaliauskas

Minėdami Pasaulinę gyvūnų ir šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, dieną, IIa klasės mokiniai, paskatinti mokytojų Dainoros Kurlienės ir Vidos Urlovaitės, surengė akciją „Gyvūnai – mūsų draugai“. Spalio 2 d., nešini maistu ir žaislais gyvūnėliams, apsilankė beglobių gyvūnų globos asociacijoje „Telšių uodegėlė“.

Mus pasitiko ir apie įstaigos veiklą išsamiai ir įdomiai papasakojo jos įkūrėja ir direktorė Roma Liakštutytė Puidokienė. Beje, buvusi mūsų gimnazijos mokinė. Iš jos sužinojome, kad mintis įkurti prieglaudą beglobiams gyvūnams kilo padirbėjus panašioje vietoje Danijoje, kad joje savanoriauja įvairaus amžiaus žmonės. Pamatėme daug mielų šuniukų ir kačiukų, kurie laukia tikrų namų. Ši prieglauda siekia padėti surasti beglobiams mylinčius šeimininkus. Nelikite abejingi ir jūs! Paremkite gyvenimo nuskriaustus gyvūnėlius, kurie neturi namų.

Reda Jenčiūtė

2016 m. gegužės 13 d. mūsų gimnazijos moksleivės Martyna Raižytė (IId kl.), Viktorija Matėšiūnaitė (IId kl.), Iveta Jonušaitė (IIb kl.), Ema Sudintaitė (IIa kl.) ir Laura Steponavičiūtė (IIa kl.), vadovaujamos visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Dalios Sarakauskienės, dalyvavo jau tradicinėmis tapusiose respublikinėse moksleivių ir NVO varžytuvėse „SVEIKATINGUMO MARATONAS 2016“, kurios vyko Telšių „Germanto“ pagrindinėje mokykloje. Varžytuvių organizatoriai – Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Telšių skyrius. Vertinimo komisiją sudarė Telšių r. Sveikatą stiprinančių ugdymo įstaigų ir organizacijų tinklo koordinacinė taryba, LRKD Telšių skyrius. Varžytuvėms reikėjo paruošti originalų, kūrybišką stendinį pranešimą apie vykdomas sveikatingumo veiklas bei pagaminti sveiko maisto patiekalą.

(daugiau…)

Susitarimą dėl streiko nutraukimo kovo 3 d. ŠMM ministerijoje pasirašė švietimo profsąjungos, ŠMM ministrė bei premjeras. Streikas yra stabdomas terminuotam laikui, todėl nuo kovo 4d. gimnazijoje pamokos vėl vyksta ir ugdymo procesas yra atnaujinamas.

Gimnazijos administracija

Mūsų gimnazijos mokiniai: Lukas Kaminskis, Kristijonas Gintalas, Lukas Varkalis, dalyvavo „Barclays Inovattion challenge“ konkurse. Luko Kaminskio suburtos komandos pavadinimas „Your city app“, ji pristatė idėją apie ateities miesto mobiliąją aplikaciją „M.Guide“, kuri skirta sujungti žmones, norinčius sužinoti apie miestą, ir gidus, kuriems darbo vis mažėja dėl didėjančių informacinių technologijų galimybių. Lukas subūręs komandą prieš kelis mėnesius su Telšių jaunimu parašė projektą, skirtą išmokti kurti mobiliąsias aplikacijas. „Your city app“ buvo pati jauniausia iš 17 konkurse dalyvavusių komandų, kurios buvo ypač profesionalios, todėl didžiuojamės mūsų komandos mokinių drąsa ir kūrybiškumu. Mūsų gimnazistams „Barclays“ pasiūlė visokeriopą pagalbą tęsiant aplikacijos kūrimą.

Organizatoriai

Gegužės 13 – 15 dienomis Telšių „Džiugo“ gimnazijos mokinės Agnė Narmontaitė, Greta Rupšytė ir Deimantė Eirošiutė dalyvavo Jaunųjų tyrėjų mokymų antrajame etape. Mokymų metu buvo daromas bandymas su kofeinu. Bandymo tikslas buvo iš arbatžolių, kavos ir kakavos išskirti kofeiną ir išsiaiškinti jo grynumą. Mokymuose teko dirbti tikroje biochemijos laboratorijoje, susipažinti su mokslininkų naudojama įranga. Visi mokymų dalyviai gavo pažymėjimus, įrodančius, kad įgijo 48 val. laboratorinės patirties, taip pat tapo Jaunųjų tyrėjų klubo nariais.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti internetinėje svetainėje: http://jaunasistyrejas.lt

Agnė

Daugiau nei metus mokiusis ir dalyvavus „Lyderių laiko“ projekte bei gilinus žinias neformaliose lyderystės studijose norisi sėkmės paslaptimis ir išmoktomis pamokomis pasidalinti su mokiniais ir padėti jiems atrasti savo stiprybes bei išsiugdyti gebėjimą jas pritaikyti tiek mokykloje, tiek ateityje pasirinktame profesiniame kelyje.

Šių metų vasario 27 d. mūsų I b klasės gimnazistai dalyvavo atviroje rajono pedagogams integruotoje etikos ir anglų kalbos pamokoje „Etiška lyderystė“, kur dirbome dvi mokytojos ir tiek gimtąja, tiek užsienio kalba pabandėme apžvelgti, kas yra etiška lyderystė, kokios pasaulyje garsios asmenybės atstovauja šiai lyderystės formai, sukūrėme provokaciją, kurios metu mokiniai grupėmis diskutavo ir priėmė sprendimus vadovaudamiesi etiškos lyderystės principais, o pabaigoje buvo paprašyti apmąstyti įgytas žinias, įvertinti jų pritaikymo galimybes ir refleksiją užrašyti žinute.

Džiugu, kad gimnazistai geranoriškai įsitraukė į veiklas, pavyko sukurti draugišką mokymuisi aplinką ir įgyvendinti visus iškeltus pamokos uždavinius. Auga nauja lyderių karta, kuri pradeda suvokti, kad tikslas yra būti kiekvienam geriausiam savo aplinkoje ir veikloje nepaminant moralės normų ir kitų žmonių gerovės. Po pamokos ir mes, mokytojos, matome mokinių norą ir poreikį toliau gilintis į lyderystės praktiką, tad drąsiai planuojame tolesnius užsiėmimus. Juk lyderiu be titulo gali būti kiekvienas!

Anglų kalbos vyr. mokytoja Ingrida Vaitkevičienė ir  etikos vyr. mokytoja Vilma Žutautienė