Erasmus+ projekto partnerių susitikimas @ Telšių „Džiugo“ gimnazija
Mokykla žiemą
Gimnazijos 40-etis

Erasmus+ projekto partnerių susitikimas

Kategorija: Informacija

Balandžio 26 – gegužės 2 dienomis Hildburgshausene, Vokietijoje, įvyko net dviejų Erasmus+ projektų „Footprints in Europe“ ir „Hike“ partnerių susitikimas.  Telšių „Džiugo“ gimnazijos mokiniai, projekto „Footprints in Europe“ dalyviai, turėjo unikalią galimybę susipažinti su bendraamžiais iš Vokietijos, Švedijos bei Reunjono salos, kuri priklauso Prancūzijai. Į susitikimą vyko Ia klasės gimnazistai Žydrė Žaranskytė, Jūra Maščinskaitė, Vilius Rimkus, Žygimantas Sungaila, Marius Kaveckas bei antrokė Lukrecija Sabaliauskaitė su mokytojomis A. Alšauskaite ir I. Benikiene.

Projekto tikslas – tirti ir suprasti, kaip ir kokius kultūrinius, tradicinius, istorinius, aplinkosauginius, skaitmeninius ir kitokius pėdsakus mes, Europos piliečiai, paliekame. Žinoma, bendraudami ir bendradarbiaudami tobulinome anglų kalbos ir kompiuterinio raštingumo gebėjimus.

Dalinuosi mokinių įspūdžiais:

Lukrecija: „Šią kelionę atsiminsiu dar tikrai labai ilgai. Kiekviena išvykos diena – įsimintina ir žavi. Pirmoji diena buvo labai sklandi ir be jokių netikėtumų: lėktuvu atskridę į Berlyną, traukiniu keliavome į Tiuringijos žemės sostinę – Erfurtą, ten pasivaikščiojome jaukiame senamiestyje. Tada susitikome su kitais projekto dalyviais: mokiniais ir mokytojais iš Vokietijos, Prancūzijos ir Švedijos. Antroji diena buvo nuostabi proga patikrinti ištvermę – 17 kilometrų žygis kalnuotais Tiuringijos miško takeliais. Buvo nelengva, bet labai smagu. Žygio metu pažinome vienas kitą ir susidraugavome. Trečiąją dieną lankėmės susitikimo šeimininkų gimnazijoje Gymnasium Georgianum. Buvo įdomu pamatyti jų mokyklą, susitikti su mokiniais ir atlikti veiklas. Mokykloje piešėme ant drobinių maišelių, klausėmės mokyklos choro bei kartu su juo dainavome. Dainų melodijos įstrigo į galvą visiems keliauninkams ir lydėjo per visą kelionę. Taip pat tądien turėjome progą pasivaikščioti po Hildburgshausen miestą, suskirstyti į tarptautines komandas, ieškodami istorinių vietų pagal užkoduotas koordinates. Ketvirtąją kelionės dieną pradėjome Vokietijos vakarų ir rytų sienos muziejuje. Vėliau vykome į Koburgą, kuris savo metus skaičiuoja nuo 1056 metų ir yra vadinamas karališkųjų Europos šeimų lopšiu. Įspūdingame mieste aplankėme prašmatniausius rūmus, kokius man teko matyti. Po pasivaikščiojimų senamiestyje keliavome į Koburgo pilį, kurios kiemelis ir vaizdas nuo pilies atrodė lyg iš pasakos! Penktąją dieną aplankėme Lauschos stiklo gamyklą, pamatėme, kaip daromi įvairūs stiklo dirbiniai, stebėjome filmą apie stiklo gaminių pradžią. Taip pat nuvykome į įspūdingas buvusias kasyklas Marassina, kur jaučiausi lyg patekusi į kitą pasaulį. Prieš išvykdami, šeštąją dieną, patys gaminome ir ragavome  tradicinio vietinio maisto – bulvinių kukuliukų. Vėliau tame pačiame kaimelyje lankėmės privačiame buities muziejuje. Dar pasivažinėjome nuo kalno specialia rogučių trasa, tai man tikrai paliko didelį įspūdį! Paskutiniąją kelionės dieną visi vykome į Berlyną, į oro uostą. Buvo sunku ir liūdna atsisveikinti su naujais draugais iš kitų šalių, pasižadėjome vienas kitam rašyti😊. Prieš skrydį mes, lietuvių komanda, dar neskubėdami pavaikščiojome po didžiulį Berlyno senamiestį, aplankėme Vokietijos  parlamentą. Ir sėkmingai naktį grįžome į gimtinę. Ši kelionė ypatinga. Man teko pažinti tiek daug naujų įdomių žmonių ir pamatyti kitų šalių kultūras. Žygiuodama (ne visada idealiomis sąlygomis) ugdžiau savo valią ir fizinį pasiruošimą. Bendraudama su kitų šalių atstovais, tobulinau savo anglų kalbos žinias. Už visas šias nepamirštamas akimirkas dėkoju kelionės organizatoriams ir mūsų gimnazijos mokytojoms Indrei Benikienei bei Audronei Alšauskaitei!“

Žydrė: „Kelionė į Vokietiją buvo labai įdomi ir pilna nuotykių. Visą laiką mes vaikščiojome be žado, žavėjomės lankomų vietų kultūra ir architektūra. Mes gavome galimybę susipažinti su tiek daug žmonių iš skirtingų šalių ir sukūrėme nepamirštamus prisiminimus. Užsiėmimai buvo sudėtingi, bet smagūs. Visi norėjome, kad kelionė nesibaigtų, norėjome palikti dar daugiau lietuviškų pėdsakų Vokietijoje.“

Jūra: „Kelionėje mes prisirinkome daug įspūdžių. Mes ėjome į žygius ir aplankėme kelis miestus. Vokietija labai skiriasi nuo Lietuvos. Vokietijos miestų pastatai aukšti ir nuostabios architektūros, o kalnai žali ir nepakartojami. Mes susidraugavome su žmonėmis iš skirtingų šalių. Mūsų prisiminimai yra nepamirštami ir aš tikiuosi, jog dar susitiksiu su šitais žmonėmis.“

Vilius: „Šioje kelionėje, kuri buvo savaitės ilgio, mes pažinome Vokietijos Tiuringijos kraštą ir istoriją. Daug laiko praleidome žygiuodami per kalnus, buvo ir atrakcijų, pavyzdžiui, išmokome ruošti tiuringietiškus kleckus, važiavome  rogučių trasa. Mes aplankėme daug įvairių vietų, ypač įsiminiau apžvalgos bokštą, mokyklą Hildburghause, Koburgo miesto rūmus. Kelionė buvo labai gera ir įdomi, buvo labai liūdna, kai reikėjo grįžti namo.“

Marius: „Man labiausiai įspūdį paliko pati Vokietija, jos miestai ir kultūra. Taip pat įsitikinau, kad kitų šalių kultūros ir pasaulio supratimas yra ganėtinai skirtingas.“

Anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė  Indrė Benikienė

IIa klasės mokinė, projekto dalyvė Lukrecija Sabaliauskaitė