Skaitovų raiškusis žodis „Džiugo“ gimnazijoje @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Skaitovų raiškusis žodis „Džiugo“ gimnazijoje

Sausio 25 dieną „Džiugo“ gimnazijoje rinkosi meninio žodžio mylėtojai iš rajono mokyklų. Į zoninį meninio skaitymo konkursą atvyko V- XII klasių moksleiviai iš Viešvėnų, Luokės, Tryškių bei Telšių „Atžalyno‘‘ mokyklos. Konkurso vedėjai Paulius ir Kamilė jaukioje gimnazijos skaityklos erdvėje kvietė atskleisti savo talentus, drąsino skaitovus, kurie varžėsi dėl galimybės dalyvauti rajono etape. Vertinimo komisijai vadovavo Dominyka Vaičekauskaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė), komisijos narės – Romualda Galinauskienė ( „Džiugo“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja) ir Verginija Masiliauskienė (Janapolės pagrindinės mokyklos lituanistė). Įdomi skaitovų meninė programa skambėjo šiuolaikiškai ir aktualiai. Konkurso svečiams puikią nuotaiką skleidė saksofono melodijos, kurias atliko Ib klasės mokinė Indrė Miniotaitė, muzikos mokytojos Faustos Sabaliauskienės bei jos vokalinės grupės atliekamos linksmos ir populiarios lietuviškos dainos.

Kaip pastebėjo vertinimo komisija, pasirinkti tinkami kūriniai geriausiai padeda atsiskleisti skaitovui. Buvo pasidžiaugta, kad vis dar atsiranda jautrios sielos mokinių, besigilinančių į tekstą, gebančių raiškiai jį perteikti. Į rajoninį meninio skaitymo konkursą pateko 7 iš 18 dalyvavusių moksleivių, 4 varžysis V-VIII klasių grupėje ir 3 – IX-XII klasių grupėje. Džiaugiamės, kad „Džiugo“ gimnazijai toliau atstovaus II vietą laimėjusi IVa klasės mokinė Gabija Preimontaitė (mokyt. Asta Ruikienė)ir I vietą užėmęs IVb klasės mokinys Dovydas Petrulionis (mokyt. Aušra Ramančauskienė).

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Ruikienė