Gyva istorijos pamoka @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Gyva istorijos pamoka

Šių metų gegužės 8 d. IIa klasė per integruotas pilietiškumo pagrindų ir lietuvių kalbos pamokas vyko Lietuvos partizanų takais į Žarėnus, į Dievo Krėslo mišką. Mokinius lydėjo mokytojos Vida Urlovaitė ir Andžela Valuckienė.

Aplankėme Dievo krėslo miške įrengtą partizanų bunkerį, jiems skirtą paminklą, jų kapines. Ekskursiją vedė puikus partizaninio karo žinovas ir skaudžios mūsų istorijos saugotojas Alfredas Jonušas. Jis taip pat garsus juvelyras bei Žemaičių – kinų – japonų sodybos kūrėjas. Buvo labai įdomu išgirsti tikrais faktais paremtas istorijas apie partizanų būrius Žemaitijoje, sunkias jų gyvenimo sąlygas, tragiškus likimus. Prie paminklo susikaupę klausėmės bendraklasių skaitomos partizanų poezijos bei dienoraščių ištraukų.

Kasdienybėje nesusimąstome, kiek rezistentai išgyveno bei patyrė kovodami dėl mūsų šalies nepriklausomybės. Skaudu galvoti apie jų likimus ir labai svarbu išmokti jų pamoką – mylėti ir ginti savo tėvynę.

Kotryna Igarytė