Psichologijos mokykla mokiniams @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Psichologijos mokykla mokiniams

Klaipėdos universitete prasidėjo Psichologijos mokyklos mokiniams užsiėmimai. Gruodžio 12 d. Telšių „Džiugo“ gimnazistai dalyvavo pirmoje paskaitoje „Savęs apgaudinėjimo būdai ir atviro bendravimo kaina“, kurią skaitė doc. Diana Būtienė. Savęs apgaudinėjimas – tai psichologinės gynybos mechanizmai, padedantys žmogui reaguoti į traumuojančias situacijas ir reikalingi tam, kad išsaugotume savigarbą ir išlaikytume gerą savęs vertinimą. Psichologinės gynybos mechanizmai universalūs visiems, juos mums įdiegė gamta – tai elgsenos arba reagavimo į vienokią ar kitokią traumuojančią situaciją šablonai. Pirminė psichologinė gynyba – tai lazda su dviem galais. Nors ir neabejotinai naudinga, nes padeda susitaikyti su skausminga situacija be žalos savigarbai, ji turi du akivaizdžius trūkumus. Visų pirma, psichologinė gynyba niekaip nekeičia situacijos – ji tik apsaugo mus nuo diskomforto. Antra, ji veikia taip, kad iškreipia realybę dėl mūsų emocinio stabilumo. Kaip teigė lektorė, atviru bendravimu pasižymi žmonės, kurie pirmiausiai yra atviri ir sąžiningi patys su savimi.

Po paskaitos mokiniai aplankė karinę „Memel nord“ bateriją. Ši baterija prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo pastatyta Giruliuose ir yra viena iš devynių aplink Klaipėdą išdėstytų baterijų. Gimnazistai turėjo galimybę patikrinti ne tik savo fizines jėgas, bet ir literatūros bei istorijos žinias.

Psichologė Isidora Stonienė