Pamoka „Alkos“ muziejuje @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Pamoka „Alkos“ muziejuje

Žvarbią ir vėjuotą gruodžio 9-ąją mūsų gimnazijos trečiokai su mokytojomis A.Valuckiene bei N.Laukaitiene vyko į „Alkos“ muziejų ir dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir istorijos pamokoje ,,Nuo Tėvynės istorijos ištakų iki M.K.Oginskio ,,Atsisveikinimo su Tėvyne“ (Tėvynės praradimas XVIII a. pab.)". Šioje pamokoje susipažinome su kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio (1765-1833) gyvenimo faktais, šeima, veikla ir svarba Lietuvai, bandėme suprasti, kodėl 2015 m. buvo paskirti šiai istorinei asmenybei. Apžiūrėjome kunigaikščių Oginskių dvarų paveldą: 28 daiktų muziejaus ekspoziciją. Per praktinę užduotį pirmieji sudėlioję M.K.Oginskio portretą buvo apdovanoti šauniais prizais. Antrą dalį pamokos nusikėlėme į Lietuvos priešistorę, kur susipažinome su akmens, žalvario ir geležies amžiais, žemaičių buitimi, religija, piliakalniais. Gimnazistai per integruotą pamoką netradicinėje erdvėje pagilino lietuvių kalbos ir istorijos žinias bei apžiūrėjo muziejaus „Alka“ parodas.

Rugilė