„Džiugiečiai“ Laikinojoje sostinėje @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

„Džiugiečiai“ Laikinojoje sostinėje

Spalio pabaigoje Ia klasė su auklėtoja N.Laukaitiene ir lietuvių kalbos mokytoja A.Valuckiene vyko į edukacinę pažintinę ekskursiją į Kauną „Laikinosios sostinės istorinis ir literatūrinis palikimas“. Gimnazistai Maironio literatūros muziejuje susipažino su mūsų tautos dainiaus Maironio gyvenimo faktais ir poezijos savitumu, atliko kūrybines užduotis, net paragavo gido profesijos. Taip pat pakartojo žinias apie Vaižgantą ir S.Nėrį. Stabtelėję prie Maironio kapo ir tylos minute pagerbę poetą, gimnazistai nukeliavo iki Istorinės LR prezidentūros rūmų ir prisiminė buvusius Lietuvos prezidentus, kuriems atminti pastatyti paminklai prezidentūros kiemelyje. Vėliau Vytauto Didžiojo karo muziejuje mokiniai aktyviai dalyvavo edukaciniame užsiėmime apie šaltojo karo ir propagandos poveikį tautos gyvenimui. Kad būtų lavinamas ne tik protas, bet ir kūnas, gimnazistai porą valandų praleido laipiojimo centre „Miegantys drambliai“.