Šventinį Telšių rajono maironiečių sambūrį prisimenant… @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Šventinį Telšių rajono maironiečių sambūrį prisimenant…

Lapkričio 28 d. „Džiugo“ gimnazijoje šurmuliavo į šventinį Telšių rajono maironiečių sambūrį susirinkę svečiai. Visus subūrė prasmingas tikslas – paminėti Lietuvos maironiečių draugijos 25-etį.

Sambūryje su mokiniais dalyvavo jau daugiau kaip dešimtmetį bendradarbiaujančios maironiečių būrelių vadovės, lietuvių kalbos mokytojos: Danutė Juškienė (Eigirdžių pagrindinės mokyklos direktorė), Gražina Narmontienė (Vincento Borisevičiaus gimnazija), Vlada Vengrienė ir Romualda Poškutė (Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija) ir Aušra Ramančauskienė („Džiugo“ gimnazija). Labai nudžiugino radę laiko dalyvauti renginyje gerbiami svečiai: kunigas Viktoras Dirvonskis, Telšių rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Zenaida Pikiotienė, Viešvėnų pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Petrauskas, lietuvių kalbos mokytoja, Trečiojo amžiaus universiteto Saviraiškos fakulteto dekanė Irena Radzienė, poetė, lietuvių kalbos mokytoja Adolfina Varnelienė ir Vyskupo Vincento Borisevičiaus ateitininkų kuopos atstovai su kuopos globėja Jurgita Raudyte. Malonu, jog „Džiugo“ ir kitus maironiečius pagerbė mūsų gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas ir direktoriaus pavaduotoja Romualda Galinauskienė.

Šventinio sambūrio metu prisiminta Jono Mačiulio – Maironio asmenybė, jo idealai (direktoriaus Jono Petrausko pranešimas). Skambėjo Maironio eilės – gražią meninę kompoziciją dovanojo Eigirdžių pagrindinės mokyklos mokinės, kurias ruošė mokytoja Danutė Juškienė. Vėliau buvo surengta miniviktorina, kurios metu paaiškėjo, kiek daug žinoma apie poetą, kunigą, profesorių Joną Mačiulį. Po to kalbėta apie aktyvią šiandieninių Telšių rajono maironiečių veiklą (mokytoja Gražina Narmontienė), prisimintos prieš 15-20 metų vykusių renginių akimirkos (maironiečių globėja Irena Radzienė). Mokytoja Vlada Vengrienė, 2014 m. apdovanota Gabrielės Petkevičaitės – Bitės medaliu „Tarnaukite Lietuvai“, kalbėdama pabrėžė, jog nesunku tarnauti Lietuvai, jei žmogus turi gražių tikslų, dirba širdžiai mielą darbą. Poetė Adolfina Varnelienė akcentavo, jog labai svarbu nuolat skaityti knygas, kurios brandina asmenybę, teigiamai keičia žmogaus santykį su pasauliu. Įdomu buvo paklausyti kuriančių mokinių poezijos.

Tarp talentingų Telšių rajono maironiečių buvo ir iš „Džiugo“ gimnazijos: IIIb klasės mokinė Sonata Monkevičiūtė perskaitė negalėjusios dalyvauti renginyje klasės draugės Dianos Makarovaitės pranešimą „Juozo Tumo – Vaižganto prisiminimai apie Joną Mačiulį – Maironį“, IIb klasės mokinys Egidijus Praspaliauskas raiškiai deklamavo Maironio eilėraštį „Pirmyn į kovą!“ Sutartinę „Treputė martela“ ir nuotaikingą žemaitišką dainą „Puoni susiedė“ atliko „Džiugo“ gimnazijos III klasių mokiniai, juos ruošė muzikos mokytoja Fausta Sabaliauskienė. Mūsų gimnazistės Bernadeta Beržanskytė (IIIb), Džiuljeta Griškutė, Deimantė Tamošauskaitė (IVb) ir Evelina Pelkutė (IIa) nuostabiai atliko dainą „Būkim draugais“ (gitaristų būrelio vadovas – Adolfas Lukošius). Visus sužavėjo ir Silvijos Steckytės, IId klasės mokinės, atliekama daina „Gerumo sparnai“, kuri vainikavo šventinį maironiečių sambūrį.

Poetas Jonas Mačiulis – Maironis gyveno sudėtingu Lietuvai metu, todėl jis, kaip stipri, išsilavinusi, teisinga asmenybė, tapo tautos vedliu. Kaip teigė rašytojas Marcelijus Martinaitis, kiekviena karta atranda savąjį dialogą su Maironiu. Tikimės, jog maironiečiai visada mylės Lietuvą, domėsis jos istorija, puoselės gimtąją kalbą bei tėvų ir protėvių perduotas tradicijas, vertins meną ir spinduliuos vidinį grožį – to jaunajai kartai linkėjo šventinio sambūrio autoritetai – gerbiamas „Džiugo“ gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas ir minėti garbingi svečiai.

„Džiugo“ gimnazijos maironiečių vadovė Aušra Ramančauskienė