Profesinio veiklinimo išvykos @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Profesinio veiklinimo išvykos

Š. m. gruodžio 9 ir 16 d. „Džiugo“ gimnazijos mokiniai vyko į profesinio veiklinimo išvykas. Pirmoji išvyka į Klaipėdą, kur gimnazistai susipažino su Lietuvos karinio jūrų laivyno flotile, apžiūrėjo karinius laivus. Taip pat sužinojo, kad kariniai laivai ne tik patruliuoja ir saugo jūros sieną, bet ir ieško bei naikina jūros dugne iš II pasaulinio karo užsilikusias minas. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su karo laivyno karininkų bei jūreivių profesijomis, užduoti rūpimus klausimus apie tai, kur mokytis, kad įsigytų vieną ar kitą specialybę, kad galėtų tarnauti Lietuvos kariniame jūrų laivyne. Po to gimnazistai vyko į Klaipėdos universitetą, kur komunikacijos vadybininkė Milda Zokaitė ir priėmimo skyriaus vedėja Beata Kajutytė pristatė pirmosios pakopos studijas ir universiteto reikalavimus bei mokymosi finansavimo galimybes. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su universiteto biologijos, aplinkos tyrimų bei humanitarinių mokslų laboratorijomis ir jų veikla. Nemažai mūsų gimnazistų susidomėjo Klaipėdos universitetu ir pavasarį ruošiasi dalyvauti renginyje „Iškeisk pamoką į paskaitą“.

Antroji profesinio veiklinimo išvyka į Šiaulius. Mokiniai aplankė Šiaulių kraujo tyrimo centrą, kuriame sužinojo, kad yra net 300 rūšių kraujo tyrimų, iš kurių galima nustatyti daug ligų. Vėliau vyko į Šiaulių „Aušros“ muziejaus edukacijos centrą, kur pasigamino kalėdinių eglutės žaisliukų iš šiaudų. Rimtai padirbėję patraukė į Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakultetą, kur klausėsi ekonomikos katedros prof. dr. D. Cibulskienės paskaitos „Asmeninių finansų planavimas ir valdymas“. Sužinoję, kaip turi taupyti savo pinigus, nusprendė šiek tiek paišlaidauti ieškodami kalėdinių dovanėlių artimiesiems.

Gimnazistai daug sužinojo ir išmoko per tas profesinio veiklinimo išvykas.

Gimnazijos psichologė Isidora Stonienė, soc. pedagogė Asta Lapinskienė