Integruota istorijos ir lietuvių kalbos pamoka antrokams @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Integruota istorijos ir lietuvių kalbos pamoka antrokams

Siekiant kuo įdomiau ir išsamiau supažindinti gimnazistus su savo miesto istorija ir kultūra, IIa ir IIc klasės mokiniai mokytojų Nomedos Laukaitienės, Astos Ruikienės ir Andželos Valuckienės buvo pakviesti ir palydėti į teatralizuotą projekto „Telšių žydų senosios kapinės – atmintis prieš užmarštį“ pristatymą, kuris vyko šalia Telšių žydų senųjų kapinių. Projektą įgyvendino Klaipėdos regioninio valstybės archyvo Telšių filialas, režisavo Laimutė Pocevičienė. Be garbių miesto ir bažnyčios atstovų, renginyje dalyvavo ir įkvepiančią kalbą sakė Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas.

Renginio dalyviai išgirdo, kad žydų istorija Telšiuose prasideda XVII a. antroje pusėje, ypač Telšiams oficialiai suteikus privilegiją turėti turgus ir prekymečius. XVIII a. Telšiuose 68% gyventojų sudarė žydai. Beveik visur, kur gyveno žydai, buvo ir kapinės. Seniausias išlikęs ir identifikuotas palaidojimas Telšių žydų kapinėse datuojamas 1842 m., vėliausias – 1965 m., iš viso identifikuoti 95 paminklai. Visi kalbėtojai pabrėžė, kad išlikusios žydų kapinės – šaltinis žydų tautos istorijai, bendram Lietuvos kultūros paveldui pažinti.

Organizatoriai