Susitikimas su rašytoju @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Susitikimas su rašytoju

Telšių miesto Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje spalio 6 dienos popietę vyko susitikimas su populiariu Lietuvos rašytoju Edmundu Zenonu Malūku. Kartu su kitais rašytojo gerbėjais, lietuvių kalbos mokytojų A. Ramančauskienės ir R. Dobrovolskytės Veitienės paskatinti, į biblioteką skubėjome ir mes, „Džiugo“ gimnazistai.

Susitikimas prasidėjo aktorės monologu iš naujosios rašytojo knygos „Vytauto žemė“. Vėliau bibliotekos darbuotoja mus supažindino su autoriaus biografija, darbais, kūryba. Rašytojas gimė 1945 m. balandžio 15 d. Mažeikių apskrityje, 1963 m. Rietave baigė vidurinę mokyklą. E. Malūkas žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jo knygos išleistos daugiau nei 500 tūkst. egzempliorių tiražu. E. Malūkas rašo scenarijus filmams, TV serialams. Po gražios įžangos rašytojas pristatė naujausią savo romaną „Vytauto žemė“. Tai dvyliktoji E. Malūko knyga, brandžiausias ir didžiausios apimties (704 psl.) kūrinys, septynerių įtemptų darbo metų rezultatas. Tai romanas, kuris atspindi Vytauto epochą, atskleidžia ryškiausias to meto Lietuvos istorines asmenybes. Rašydamas autorius jautė didžiulę atsakomybę, nes romanas – istorinis, reikalaujantis tikslumo, istorinio tikroviškumo. Rašytojas patikino, kad, nepaisant didžiulės atsakomybės, šis darbas dar buvo ir nepaprastas malonumas – net naktį šokdavo iš lovos, kad spėtų užrašyti staiga į galvą šovusią mintį („Sėsdavau prie kompiuterio ir rašydavau, rašydavau…“). E. Malūkas pasakojo,kiek teko konsultuotis su istorikais, remtis archyvais, keliauti po istorines vietoves, lankytis senovinėse pilyse. Viskas buvo užfiksuota skaidrėse, tad kelionių momentais galėjome grožėtis ir mes. Romane lengvai, tarsi vienu brūkšniu, praplaukia esminiai XIV a. momentai: religinė krizė, santykiai su Lenkija ir Lietuvos valstybės kūrimas. Siužeto centre – įtaigus Vytauto Didžiojo paveikslas. Padedant istorikams, rašytojas rado įdomių detalių apie Vytautą: jis buvo žemo ūgio (157 cm.), smulkaus sudėjimo, moteriškų veido bruožų, plono balso, kairė ranka buvo trumpesnė už dešinę, nežėlė barzda, buvo labai pavydus, žiaurus.

Laikas su rašytoju tikrai neprailgo. Susipažinome su garsiu žmogumi, sužinojome, kaip nelengvai gimsta knyga.

Id klasės gimnazistės Eimantė Strazdauskaitė ir Algimantė Servaitė