Paminėta Tarptautinė jaunimo solidarumo diena @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Paminėta Tarptautinė jaunimo solidarumo diena

SavivaldaKasmet, balandžio 24 dieną, pasaulyje minima Tarptautinė jaunimo solidarumo diena. Ši diena skirta atkreipti valstybės, visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį į jaunimo problemas. Jaunimo bei visuomeninės organizacijos siekia kovoti už jaunimo teises, jo užimtumo, socialinių problemų sprendimą, kūrybiškumo skatinimą.

Mes, „Džiugo“ gimnazijos mokinių prezidentūros nariai (Paulina, Rūta, Laura, Viktorija, Aistė, Tadas ir Dominykas), su vadove Vilma Žutautiene balandžio 25 dieną buvome pakviesti į Šiaulius, kur susitikome su Šiaulių S. Sondeckio menų ir Sporto gimnazijų mokinių savivaldų atstovais. Pirmoji renginio dalis maloniai nustebino, nes išgirdome „X Faktoriaus“ dalyvio Mindaugo ir grupės „Kalnų ereliai“ (grupėje groja ir buvęs mūsų gimnazijos mokinys Justas Jurevičius) kūrinių bei lyrinę savo kūrybos dainą, kurią atliko S. Sondeckio menų gimnazijos mokinė Rūta.

Po smagios muzikos trys gimnazijos pristatė mokinių savivaldų veiklą. Mes paminėjome svarbiausius gimnazijos renginius, siekius, pasidžiaugėme, kad esame sertifikuota Olweus mokykla. Tai suteikė motyvacijos kitoms gimnazijoms vystyti savo veiklą, nes jų mokinių savivaldoms vos keleri metai. Po pristatymų, dirbdami komandose, darėme koliažus, pastebėjome stipriąsias ir tobulintinas veiklos sritis. Džiugu, kad motyvacijos bei kūrybiškumo netrūksta nė vienai mokinių savivaldai, tačiau vis dar nemenka visiems problema išlieka finansavimas.

Po pietų Sporto gimnazijoje mus pasitiko mokinių prezidentas Mantvydas, vadovavęs refleksijai prie arbatos puodelio, kurios metu visi išsakė norą, kad Tarptautinės jaunimo solidarumo dienos minėjimas su Lietuvos mokinių savivaldomis taptų tradicija, o kitų mokslo metų balandžio 24 dieną mus priėmusios gimnazijos žada apsilankyti „Džiuge“.

Labai dėkojame renginį organizavusioms S. Sondeckio menų gimnazijos soc. pedagogei Vilmai Alasauskienei, Sporto gimnazijos soc. pedagogei Irenai Tamošaitienei bei „Džiugo“ gimnazijos mokinių savivaldos vadovei, etikos mokytojai Vilmai Žutautienei ir, žinoma, visiems prezidentūros nariams, pasiryžusiems mokytis, dirbti, skleisti naujas idėjas. Grįždami namo traukiniu kalbėjome apie šiltą priėmimą Šiauliuose, įgytą patirtį, puikią nuotaiką, pažintį su naujais žmonėmis.

Gimnazijos mokinių prezidentė Paulina Garbinčiūtė