„Metų knygos rinkimų“ renginys @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

„Metų knygos rinkimų“ renginys

Vasario 24 d. vyko tęstinio projekto „Metų knygos rinkimai“ renginys gimnazijos skaitykloje: gimnazijos pirmokai buvo pakviesti į dviejų, paaugliams skirtų knygų pristatymą. Gimnazistų iš IIId būrelis labai kūrybiškai ir intriguojančiai supažindino klausytojus su Kazio Sajos detektyviniu romanu „Liepsnojanti“ ir Neringos Vaitkutės maginės fantastikos knyga „Titnago plunksna“. Pirmokams teko kaip tikriems detektyvams narplioti prieš pagrindinę veikėją Radvilę iš knygos „Liepsnojanti“ įvykdyto nusikaltimo motyvus ir aptarti galimą romano pabaigą. Taip pat mokiniai turėjo klausydami ištraukų iš „Titnago plunksnos“ nupiešti magiškų veikėjų portretus, kuo tiksliau atitinkančius knygos autorės sumanymą. Pačių apsukriausių ir atidžiausių pirmokų laukė saldūs prizai. Knygų pristatymo pabaigoje savo vertinimą bei įspūdžius išsakė ir renginį stebėję ketvirtokai, kurie patys porą metų buvo šio projekto aktyvūs dalyviai.

Tikimės, kad projekto „Metų knygos rinkimai“ renginiai paskatina mokinius skaityti šiuolaikinių lietuvių autorių kūrinius. Primename, kad visas projekto knygas galite rasti gimnazijos skaitykloje.

Andžela Valuckienė