Tarptautinei kalbų dienai paminėti @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Tarptautinei kalbų dienai paminėti

Rugsėjo 26 d. tradiciškai mokiniai kviečiami švęsti Tarptautinę Europos kalbų dieną. Tai nuo 2021 metų Europos Sąjungoje minima šventė, kurios tikslas yra skatinti kalbų mokymosi įvairovę, ugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Šiemet gimnazistus pakvietėme prisiminti, kiek Europoje yra oficialių ir neoficialių kalbų. Siekdami puoselėti rašytinės kalbos kultūrą, pakvietėme mokinius rašyti dailyraštį įvairiomis ES kalbomis. Patys mokiniai turėjo galimybę įvertinti vieni kitų pastangas bei išrinkti labiausiai pavykusius ar originalius darbus, kurie pateikti viešam bendruomenės balsavimui gimnazijos Facebook paskyroje. Pasibaigus balsavimo terminui daugiausiai patiktukų surinkę rašto pavyzdžiai bus apdovanoti simboliniais prizais. Šiuo metu dalis darbų eksponuojama gimnazijos koridoriuje prie mokytojų kambario, tad visa gimnazijos bendruomenė gali pasidžiaugti mokinių dailyraščiais. Taip pat pramogai įsitraukėme į žaidimą ,,Kur aš esu?”, kurio iššūkis – pagal paveikslėlį atpažinti Europos šalį. Akyliausi mokiniai ieškojo užuominų architektūroje, viešų vietų užrašuose ir nacionalinėse detalėse. Daug juoko ir azarto garantuota!

Gimnazijos mokytojai taip pat aktyvūs. Per pietų pertrauką kolegas pakvietėme į nuotaikingą viktoriną, simboliniam arbatos puodeliui bei pasivaišinti rudens gėrybėmis, naminiu obuolių pyragu ir riestainiais.

Užsienio kalbų mokytojai