Prasminga NATO ateitis @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Prasminga NATO ateitis

Kovo 31 dieną I d klasės mokinė Deimantė Užpalytė buvo pakviesta dalyvauti mokinių rašinių konkurso „Mes esame NATO“ laureatų apdovanojimų renginyje, kuris vyko Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios akto salėje. Jaunoji šaulė Deimantė domisi įvairiais dalykais: valstybės istorija, savanoryste, pilietiniu pasipriešinimu, muzika. Sužinojusi apie rašinių konkursą, ėmė rinkti įdomius faktus, informaciją apie NATO istoriją, samprotauti apie  šios gynybinės organizacijos vaidmenį Europoje ir pasaulyje. Jos rašinys „Prasminga NATO ateitis“ lietuvių kalbos kategorijoje buvo įvertintas III vieta. Įdomu, kad konkursas rengiamas jau penkerius metus ne tik lietuvių, bet ir lenkų, vokiečių, anglų  kalbomis. Tai rodo šios organizacijos, kurios dalis Lietuva jau yra 19 metų, tarptautinį pobūdį, partnerių solidarumą, bendrą demokratinių valstybių tikslą – užtikrinti savo piliečių saugumą, ginti valstybių sienas nuo agresoriaus.

„NATO veikla šiandien, manau, iš tiesų reikšminga ir prasminga. Labai gaila, kad šiuolaikiniame pasaulyje vis dar daug įvairių karinių konfliktų, atnešančių daug skausmo, netekčių. Ši organizacija yra viltis ir garantas, kad stabilumas, saugumas neišnyktų, o mes, jaunoji karta, turėtume galimybę svajoti, kurti savo ateitį gražiame ir taikiame pasaulyje“, – šiais žodžiais savo rašinyje Deimantė išreiškė aiškų  jauno žmogaus požiūrį. Džiugu, kad mūsų bendruomenėje yra smalsių, pilietiškai brandžių  ir aktyvių  mokinių, savo veikla garsinančių gimnaziją.

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Ruikienė