Pi diena „Džiuge“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Pi diena „Džiuge“

Apskritimai yra vienos gražiausių ir universaliausių formų gamtoje. Jų perimetro ir skersmens santykis yra maždaug 3,14. Prieš kelis šimtus metų šį santykį buvo nuspręsta pažymėti graikiška π (pi) raide. Pi yra vienas žinomiausių matematikos simbolių ir turi daug svarbių pritaikymų fizikoje, inžinerijoje ir statistikoje. Kiekvieną kovo 14 d. matematikos entuziastai iš viso pasaulio mini Pi dieną. Šia diena siekiama didinti supratimą apie matematikos svarbą ir jos vaidmenį formuojant mūsų pasaulį, taip pat reklamuoti matematikos grožį ir aktualumą platesnei auditorijai. Šių metų tema – Matematika visiems. Visame pasaulyje šiai dienai paminėti paskelbta daugiau nei 1700 renginių.

Mūsų gimnazijos pirmokai taip pat minėjo π dieną dalyvaudami viktorinoje. Mokiniai įsitikino, kad matematika ne tik rimtas ir sudėtingas mokslas, bet gali būti ir linksma, įdomi bei žaisminga.Kovo 9 d.  gimnazijos trečiokai  ir matematikos mokytojos dalyvavo didžiausioje nuotolinėje  pamokoje Lietuvoje. Net 225 000 dalyvių pritraukusi ir ne vieną tarptautinį apdovanojimą pelniusi „Mokonomika“ yra skirta visiems 1-12 klasių moksleiviams, kurių laukė net 24 pamokos tvarumo, pilietiškumo, finansinio raštingumo ir kitomis aktualiomis temomis. „Mokonomikos“ pamoka prisideda prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.

Matematikos mokytojai