Literatūrinė Žemaitija su ketvirtokais @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Literatūrinė Žemaitija su ketvirtokais

Lapkričio 12 d. mes, IV gimnazijos klasių mokiniai, su lietuvių kalbos mokytojomis keliavome po literatūrinę Žemaitiją: literatūros pamokos vyko rašytojos Šatrijos Raganos muziejuje Židikuose ir poeto Vytauto Mačernio muziejuje Žemaičių Kalvarijoje. Aplankėme ir Šatrijos Raganos koplytėlę Židikų kapinėse, ir V. Mačernio kapą ant kalvelės Šarnelėje. Ieškodami bajoriškos kultūros pėdsakų užsukome į Renavo dvarą.

Labai džiugino bei nustebino aplankytų Lietuvos miestelių ir gamtos grožis. Net diena pasitaikė rudeniškai šilta ir saulėta. Taip pat labai patiko muziejų gidų geranoriškumas ir išsamūs bei įtraukiantys pasakojimai apie mūsų menininkus. Man ypač didelį įspūdį padarė V. Mačernio muziejaus gidas Bronius Kleinauskas, nes jis labai įdomiai bei pasiremdamas savo patirtimi papasakojo daug negirdėtų faktų apie poetą.

Netradicinėse pamokose įgytos žinios labai reikalingos abiturientams, ruošiantis brandos egzaminui.

Darija