Kovo 14-oji –svarbi diena matematikamsǃ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Kovo 14-oji –svarbi diena matematikamsǃ

Matematikos mėgėjai kasmet kovo 14- ąją mini skaičiaus Pi (3,14) dieną. Ši diena vadinama π (pi) diena, nes matematikoje π reikšmė lygi 3,14 (suapvalinta iki 2 skaitmenų po kablelio). Skaičius π (pi) reiškia apskritimo ilgio ir skersmens santykį.

Įvairiose šalyse šią dieną vyksta matematikų renginiai. Ypač kviestume švęsti 1 val. 59 min. dėl tolimesnių skaičių po kablelio – 3,14159. Šventės idėja kilo amerikiečių fizikui Larry Shaw. Šią dieną yra valgomas apvalus pyragas, papuoštas graikiška π raide.

Mūsų gimnazijos pirmokai taip pat minėjo skaičiaus π (pi) dieną dalyvaudami viktorinoje. Mokiniai įsitikino, kad matematika ne tik rimtas ir sudėtingas mokslas, bet gali būti ir linksma, įdomi bei žaisminga.

Matematikos mokytojos džiaugiasi, kad mokiniai įdomiai ir kūrybingai praleido laiką, dirbo komandoje, pagilino dalykines ir bendrąsias kompetencijas, ugdė kūrybiškumą. Šį kartą nugalėjo draugystė, o ar gali būti kitaipǃ

Matematikos mokytojos