Kelionė į Latviją @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Kelionė į Latviją

Spalio 13-14 d. Telšių „Džiugo“ gimnazijos I-IV klasių mokiniai, lydimi mokytojų Vilmos Žutautienės ir Isidoros Stonienės, vyko į pažintinę kelionę į Latviją, kur aplankė Gaujos nacionalinį parką, Siguldos miestelį ir pilį, Gutmanio olą, Latvijos sostinę Rygą, Kemerų nacionalinį parką, Riežupės smėlio urvus bei unikalų Kuldygos miestelį.

Patys mokiniai labai džiugiai įvertino kelionę: „Ekskursija į Latviją buvo tikrai nuostabi ir pilna įspūdžių,“- Margarita, „Nemaniau, kad Latvija taip panaši į Lietuvą savo gamta, istorija, istoriniais paminklais, kultūra. Labiausiai viliojo Latvijos žmonių svetingumas, geras humoro jausmas,“- Erikas. Dalis mokinių į užsienį vyko pirmą kartą ir galėjo „išbandyti save ir savo baimes“ (Gabrielė). Apibendrindami mokiniai sakė: „Buvo nuostabu – žmonių kompanija geriausia, vaizdai gražiausi, o patirti momentai nepamirštamiausi!“

Etikos mokytoja V. Žutautienė, dalindamasi kelionės įspūdžiais, sakė, kad „be geografijos, istorijos, biologijos pamokų, tai buvo pati geriausia psichologijos ir etikos pamoka, nes praktiškai patyrėme situacijas, patvirtinančias, jog tik susitelkdami, būdami dėmesingi vienas kitam, laikydamiesi susitarimų galėsime sėkmingai keliauti ne tik kelionėse, bet ir apskritai gyvenime.“

Psichologė-psichologijos mokytoja Isidora Stonienė