Paminėjome Pasaulinę turizmo dieną @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Paminėjome Pasaulinę turizmo dieną

Nors pavojingas virusas tebegyvuoja, „Džiugo” gimnazistai nesnaudžia ir plečia savo akiratį už gimnazijos ribų. Jaunųjų gidų būrelio nariai, minėdami Pasaulinę turizmo dieną, dalyvavo ekskursijoje – edukacijoje „Telšių meškučių paieškos” ir pagavo trisdešimt tris meškučius iš penkiasdešimties, šiuo metu gyvenančius Telšiuose. Gidė Jurgita Jokubauskė papasakojo apie meškutes, jų kilmę, istoriją. Sužinojome, kuo ypatingas meškutis su akiniais ant tiltelio, kam atminti pastatytas metalinis šuo, esantis prie turgaus šulinio. Paaiškino hebrajiškus žodžius, užrašytus ant paminklų.

Buvo įdomu išgirsti, kad tamsiai raudonos plytelės, esančios Rotušės aikštėje, žymi kažkada čia buvusius pastatus, kad yra skulptūra tiltelio per Durbino upelį. Gidė labai nuoširdžiai pasakojo apie ilgametį Telšių miesto architektą Algirdą Žebrauską, kurio dėka tokie gražūs šiandieniniai Telšiai. Kalbėjo apie žemaičių kalbą ir priminė svarbiausius žemaičių nuopelnus. Gidė teigė, jog jei ne žemaitiškas užsispyrimas ir charakteris, kažin ar Lietuva būtų šiandien Lietuva…

Dėkojame gidei Jurgitai už nuoširdžią ekskursiją.

Ula Baltrimaitė, I b klasė