Meninio skaitymo konkursas @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Meninio skaitymo konkursas

2019 m. sausio 22 d. „Džiugo“ gimnazijoje vyko meninio skaitymo konkursas, mokyklos turas. Konkurse dalyvavo keturiolika I-IV klasių skaitovų: Rytė Aleksandravičiūtė (Ia), Gabrielė Bagočiūtė (Ib), Ugnė Šimkutė (Ie), Emilija Mackevičiūtė (IIa), Virmina Steckytė (IIb), Eimantė Strazdauskaitė (IId), Kamilė Kumšlytytė (IId), Reda Jenčiūtė (IIIa), Deimantė Kazragytė (IIIa), Gabrielė Ovsinskytė (IIIb), Snieguolė Pleinytė (IIIc), Gabija Preimonaitė (IVa), Norberta Petrikaitė (IVb) ir Dovydas Petrulionis (IVb). Renginį vedė IVb klasės mokiniai Kamilė Mitkevičiūtė ir Vilius Skirka.

Skaitovai įtaigiai, taisyklingai deklamavo lietuvių ir užsienio autorių grožinius kūrinius, todėl vertinimo komisijai, kurią sudarė direktoriaus pavaduotoja Romualda Galinauskienė ir „Džiugo“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos, išties buvo nelengva atrinkti geriausius dalyvius ir skirti prizines vietas.

I-II klasių mokinių grupėje I vietą laimėjo Gabrielė Bagočiūtė (Ib), kuri deklamavo Jurgos Ivanauskaitės apsakymų rinkinio „Kaip užsiauginti baimę?“ ištrauką (ruošė mokytoja Asta Ruikienė). II vietas – Virmina Steckytė (IIb), kuri skaitė V. Mačernio eilėraštį „Aš pažinau karalių tavyje“ ir 13 sonetą iš „Rudens sonetų“ (ruošė mokytoja Andžela Valuckienė) ir Kamilė Kumšlytytė (IId), deklamavusi S.Nėries eilėraštį „Žvaigždė – jaunystė“ (ruošė mokytoja Irena Tarvainienė). III vietą – Emilija Mackevičiūtė, skaičiusi H. Radausko eilėraštį „Žiemos pasaka“ ir Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Tokį vakarą“ (ruošė mokytoja Andžela Valuckienė).

Iš III – IV klasių skaitovų I vietą laimėjo Dovydas Petrulionis (IVb), kuris deklamavo ištrauką iš V.Mačernio laiško Bronei Vildžiūnaitei (ruošė mokytoja Aušra Ramančauskienė), II vietas – Deimantė Kazragytė (IIIa), deklamavusi ištraukas iš Vytauto Račicko „Nebaigto dienoraščio“ (ruošė mokytoja Irena Tarvainienė), ir Snieguolė Pleinytė (IIIc), įtaigiai skaičiusi Vytautės Žilinskaitės humoreską „Pas gydytoją“ (ruošė mokytoja Aušra Ramančauskienė). III vietą – Gabija Preimonaitė (IVa), kuri skaitė Danieliaus Mušinsko tekstą „Nebylė“ (ruošė mokytoja Asta Ruikienė).

Vertinimo komisijos pirmininkė Romualda Galinauskienė pagyrė konkurso dalyvius, nuoširdžiai atlikusius pasirinktus tekstus įvairiomis aktualiomis temomis. Visi skaitovai, laimėję I – III vietas, pateko į zoninį šio konkurso turą.

Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Ramančauskienė