Atminties keliu @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Atminties keliu

Rugsėjo 23-oji yra Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Tą dieną Ia ir Ic klasių mokiniai, lydimi mokytojų N.Laukaitienės ir A.Valuckienės, praėjo Atminties keliu aplankydami paminklus, skirtus žydų genocido aukoms atminti. Kaip baisu žinoti, jog ten, kur dabar yra vaikų žaidimų aikštelė prie kavinės „Pakrantė“, Antrojo pasaulinio karo metais buvo Telšių žydų getas. Prie geto ribas žyminčio akmens sustoję mokiniai įdėmiai klausėsi istorijos mokytojos pasakojimo ir III a klasės mokinių Neringos, Živilės, Edvino ir Dominyko, kurie skaitė ištraukas iš per stebuklą išgyvenusio žydo Jakovo Gurvyčiaus prisiminimų. Visi turėjo užduotį pasakyti po vieną žydišką vardą, pagerbti aukas tylos minute ir skirstantis namo prie atminties ženklų uždegti žvakutes bei palikti akmenėlius su žydiškais vardais. Pamoka buvo praleista netradiciškai ir įdomiai.

Neringa Prušinskytė, IIIa kl.