Respublikiniame vertimo konkurse @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Respublikiniame vertimo konkurse

Šių metų lapkričio 15 dieną vyko Šiaulių universiteto Humanitarinių mokslų katedros organizuojamas 5-asis respublikinis vertimo konkursas. Jame dalyvavo ir vertė prozos tekstus iš anglų, rusų ir vokiečių kalbų į lietuvių kalbą I-IV klasių gimnazistai bei studentai, kurie buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes ir vertimo lygio sudėtingumą. Vertimo raštu meistriškumą demonstravo net keli šimtai mokinių ir studentų. Kompetentingą komisiją sudarė Šiaulių universiteto užsienio ir lietuvių kalbų dėstytojai. Nugalėtojai ir prizininkai buvo renkami iš kiekvienos kalbos bei lygio kategorijos.

Telšių ,,Džiugo“ gimnazijai atstovavo Aleksandras Simonenko (IIIa kl., vertimas iš rusų kalbos), Martynas Jonauskas (IVd kl., vertimas iš anglų kalbos) ir Justas Rumbutis (IVc kl., vertimas iš anglų kalbos). Gimnazistai per dvi valandas turėjo išversti 1800 simbolių tekstą ir pateikti raštu rišlų ir tinkamą vertimą. Nugalėtojai bus apdovanoti rėmėjų premijomis ir atminimo dovanomis gruodžio 6 d. 14 val. per iškilmingą popietę Šiaulių universiteto bibliotekoje. Belieka tikėtis, kad gimnazistų pastangos bus įvertintos ir universiteto dėstytojų.

Džiaugiamės gimnazistų iniciatyva ir aktyvumu pasimatuoti užsienio kalbos vartosenos meistriškumą šalies lygmeniu.

Anglų kalbos mokytoja Ingrida Vaitkevičienė