Projektas „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Projektas „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“

Šiemet Telšių „Džiugo“ gimnazijos IIa klasės mokiniai, paskatinti biologijos mokytojos D.Kurlienės ir pilietiškumo pagrindų mokytojos V.Urlovaitės, įsitraukė į projektą „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“. Tai projektas apie Lietuvos vandenis bei jų priežiūrą, kuris ugdo pilietiškumą, savanorystę bei meilę gamtai.

Pirmasis, bet nepaskutinis žingsnis šiame projekte buvo žengtas rugsėjo mėnesį per Solidarumo bėgimą. Tai kiekvienais metais gimnazistų vykdoma akcija Masčio ežero pakrantėje. Antrokai pasiskirstė komandomis, rinko informaciją, atliko biologinius tyrimus, fotografavo, svarstė, kaip galėtų pristatyti savo darbą kitų mokyklų mokiniams. Viena komanda atliko biologinį Masčio ežero dumblių tyrimą: rinko juos, per mikroskopus biologijos pamokoje ištyrė ir padarė analizę, kokių dumblių ežere yra daugiausiai. Kita komanda domėjosi padavimais, mitais bei istoriniais nutikimais apie Masčio ežerą. Dar kiti fotografavo, padėjo komandoms, svarstė apie artimiausius projekto darbus bei iškėlė tikslus, kuriuos drauge įgyvendins. Visi dirbo vieningai ir draugiškai.

Atliktą projekto darbą galite pažiūrėti https://drive.google.com/folderview?id=1So3pq7BDiwUIK49bd2CSpT9e9MaeIp-E

Mantas Vilčinskas