Pamoka – pilietinė akcija „Gyvybės kelias“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Pamoka – pilietinė akcija „Gyvybės kelias“

Rugsėjo 21 d. 1a, 1c ir 1e klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje – pilietinėje akcijoje „Gyvybės kelias”, skirtoje Lietuvos žydų genocido dienai paminėti. Pamoka vyko Rainiuose, 7000 genocido aukų amžino poilsio vietoje.

Pamoką pradėjo istorijos mokytoja Vida Urlovaitė, kuri gimnazijos pirmokus supažindino su žydų tautos tragedijos faktais, papasakojo apie Telšiuose gyvenusius žydus bei lietuvių, siekusių pasipriešinti blogiui, slėpusių nacių persekiojamus šios tautybės žmones, kilnų pasiaukojimą. Vėliau gimnazistai skaitė poetų H.Heferio, I.Mero eilėraščius, kuriuose išaukštinami didvyriai – Pasaulio tautų teisuoliai, rizikavę savo ir šeimos narių gyvybėmis, bet nenusigręžę nuo dramatiškoje situacijoje atsidūrusių žydų. Po to lietuvių kalbos mokytoja Aušra Ramančauskienė pasidalijo pranciškono, kunigo Juliaus Sasnausko įtaigiomis mintimis apie genocidą. Pamokos pabaigoje Ia klasės vadovė, mokytoja Gitana Šiaudvytienė ir gimnazistai pasidalijo mintimis apie gyvybės vertę, žmonių laikyseną susidūrus su blogiu.

Genocido aukų garbei uždegtų žvakelių liepsnelės liudijo ir mūsų širdyse gyvuojančią viltį, jog pasaulyje nebepasikartos tokio masto nekaltų žmonių tragedija. Mokinių refleksijos parodė, jog ši pilietinė akcija „Gyvybės kelias” sukėlė jiems įvairių emocijų, priminė svarbiausias vertybes.

Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Ramančauskienė