Netradicinės literatūros pamokos Židikuose @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Netradicinės literatūros pamokos Židikuose

Saulėtą gegužės 8 d. vidudienį iš „Džiugo“ gimnazijos išvykome į Židikus, rašytojos Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos muziejų, kuriame III klasių mokiniams ( mokytojos Asta Ruikienė ir Aušra Ramančauskienė) vyko netradicinės literatūros pamokos „Marijos Pečkauskaitės visuomeninė veikla Židikuose“ ir „ Šatrijos Raganos apysakos „Sename dvare“ aktualumas XXI a. žmogui“.

Pirmiausia gimnazistai išklausė įdomaus gidės pasakojimo apie kilnią Marijos Pečkauskaitės asmenybę, vėliau IIIb klasės mokiniai Aistė Bartkutė, Gytis Jaras Jaruševičius, Deimantė Kaminaitė, Mantas Kentra, Diana Stanevičiūtė, Ignas Stanys skaitė pranešimus pagal Šatrijos Raganos apysaką „Sename dvare“, dalyvavo diskusijoje. IIIc klasės mokinė Gabija Preimontaitė gražiai perskaitė J.Vaičiūnaitės eilėraštį iš ciklo „Senos fotografijos“. Uždegę žvakelę ant rašytojos Marijos Pečkauskaitės kapo, jos atminimą pagerbėme ir baltų rožių puokšte.

Šios netradicinės pamokos padėjo įtvirtinti žinias, praturtino kultūrinį kontekstą. Mes, mokytojos, džiaugiamės, kad „Džiugo“ gimnazistai noriai dalyvauja netradicinėse pamokose, yra smalsūs ir kūrybingi. Džiugu, jog Gytis Jaras Jaruševičius sukūrė filmuką, įamžinusį šių pamokų akimirkas.

Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Ramančauskienė