Edukacinė išvyka į Vilnių @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Edukacinė išvyka į Vilnių

Telšių „Džiugo“ gimnazijos I – III klasių mokiniai, lydimi direktoriaus pavaduotojos ugdymui J.Šalkauskytės ir bibliotekininkės J.Pronskienės, vasario 9 d. vyko į pažintinę edukacinę ekskursiją į Vilnių ir lankėsi Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“, kur susipažino su juos dominančiomis specialybėmis, stojimo į aukštąsias mokyklas dokumentų pateikimo ir priėmimo tvarka, aplankė mokslines laboratorijas. Produktyviai išnaudojo laiką, ieškodami, ką studijuos baigę gimnaziją.

Po parodos Litexpo parodų salėje mokiniai aplankė prieš dieną atidengtą istorinį paminklą „Trys broliai“. Tai T.Kosciuškos gatvės skvere pastatytas paminklas didiesiems tautiškumo skatintojams – broliams Petrui, Jonui ir Antanui Vileišiams, palikusiems ryškų pėdsaką šalies politiniame, kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime. Trijų metrų aukščio paminklą iš bronzos, vaizduojantį už stalo sėdinčius brolius Vileišius, sukūrė skulptorius R.Midvikis bei architektai L.Krūgelis ir R.Krištapavičius.

Džiugu, kad galėjome ir mes prisiliesti prie tautos istorijos puoselėtojų ir prasmingai praleisti laiką.

Bibliotekininkė J. Pronskienė