„100 Lietuvos valstybingumo metų“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

„100 Lietuvos valstybingumo metų“

Šių metų lapkričio 8 dieną vyko Vilniaus ,,Laisvės“ gimnazijos organizuojamo projekto „Mūsų daug – Lietuva viena“ antrasis etapas „100 Lietuvos valstybingumo metų“. Jame dalyvavo Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazija, Kauno Kazio Griniaus progimnazija, Molėtų raj. Alantos gimnazija, Vilniaus J. I. Kraševskio gimnazija, Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazija ir mes, Telšių „Džiugo“ gimnazija. Projekto tikslas – ugdyti mokinių norą pažinti Lietuvos etnografinius regionus ir tautinę sudėtį, savitumą, skatinti domėtis kultūriniu paveldu. Į konferencijos atidarymą buvo pakviesti istorikas, laidų vedėjas, Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas ir istorikas, Vilniaus universiteto docentas Aurelijus Gieda.

Telšių ,,Džiugo“ gimnazijai atstovavo Ieva Žutautaitė (IIa kl.), Dominykas Ronkys (IIa kl.), Rytė Aleksandravičiūtė (Ia kl.), Gabija Preimonaitė (IVa kl.), Ovidijus Grachauskas (IIIc kl.) ir Julijus Mockus (IIId kl.). Dalyviai pristatė savo regiono socialinę, ekonominę, politinę kaitą per pastarąjį šimtmetį. Vėliau buvo suskirstyti į grupes ir išvyko į ekskursiją po Vilniaus senamiestį, kuriame taip pat nenuobodžiavo – mokiniai prie įžymių vietų atsakinėjo į klausimus. Po ekskursijos dalyviai susirinko į Vilniaus Salomėjos Nėries gimnaziją, kur dalijosi įspūdžiais, bendravo ir pasakojo linksmus nutikimus, turėjo galimybę bendrauti su jaunimu iš įvairių Lietuvos miestų.

Nors mes skirtingi, bet mus sieja noras pažinti, dirbti ir kurti vienai Tėvynei – Lietuvai!

Ligita Petkevičiutė, IIa kl.