Raštingiausių gimnazistų konkurso rezultatai 2017 metais @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Raštingiausių gimnazistų konkurso rezultatai 2017 metais

Jau antri metai „Džiugo“ gimnazijoje organizuojamas Raštingiausių gimnazistų konkursas. Ir šiemet visų klasių mokiniai rašė diktantą. I-II klasių gimnazistams, remiantis metodinėmis rekomendacijomis, parengtas diktantas „Drąsa būti savimi“ apie Lietuvos žymią asmenybę Joną Basanavičių pagal Ryčio Daukanto knygą „Jonas Basanavičius – barzdota varna“, o III-IV klasių – „Žodyje – istorinė atmintis“ pagal rašytojo Marcelijaus Martinaičio knygą „Papirusai iš mirusiųjų kapų“.

Lietuvių kalbos mokytojoms ištaisius diktantus, paaiškėjo nugalėtojai, kuriais didžiuojamės.

I vietą laimėjo, gavo 10 balų Goda Jonuškevičiūtė, IIa klasės mokinė (mokytoja Andžela Valuckienė), ir Emilija Ročiutė, IV d klasės mokinė (mokytoja Irena Tarvainienė).

II vietą laimėjo mokiniai, gavę 9 balus: Rugilė Laurinavičiūtė, Ia klasės mokinė (mokytoja Irena Tarvainienė), Saida Balkutė, Urtė Stulpinaitė, IIb klasės mokinės (mokytoja Aušra Ramančauskienė).

III vietos nugalėtojos – Viktorija Armonaitė, Kotryna Igarytė, Deimantė Makarovaitė (Ia kl.), Aretas Norkus, IIIa klasės mokinys (mokytoja Irena Tarvainienė), Kamilė Mitkevičiūtė , Gabija Nabažaitė , Diana Stanevičiūtė (IIb kl.), Ernesta Arošiūtė, IVb klasės gimnazistė (mokytoja Aušra Ramančauskienė), Kamilė Paškauskytė (Ie kl.), Urtė Kilpytė, IVe klasės mokinė (mokytoja Rasa Veitienė),Emilija Prockutė, IVc klasės gimnazistė (mokytoja Asta Ruikienė).

Be abejo, visi mokiniai stengėsi rašydami diktantą. Nemažai gimnazistų, nors ir nelaimėjo pirmųjų trijų vietų, džiaugėsi padaryta pažanga. Diktantus rengė mokytoja metodininkė Aušra Ramančauskienė, jų tinkamumą konkursui patvirtino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Janina Šalkauskytė ir lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė.

Šis konkursas buvo vienas iš lietuvių kalbai skirtų renginių, vykstančių vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvoje ir užsienyje. Kaip teigė neseniai Telšiuose viešėjusi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė, mokykla turi jaunus žmones išmokyti bendrinės kalbos, nes iš raštingumo, gebėjimo reikšti mintis daugelis, tarp jų ir darbdavys, susidaro nuomonę apie žmogaus išsilavinimą.

Lietuvių kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė Aušra Ramančauskienė