„Per Europos istoriją į valstybės šimtmetį“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

„Per Europos istoriją į valstybės šimtmetį“

Šių metų rugsėjo 26 dieną Ia klasės mokiniai Agnė Peštenytė, Ieva Žutautaitė, Vitalijus Reminas ir Emilija Mackevičiūtė kartu su savo istorijos mokytoja Nomeda Laukaitiene išvyko į Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vykusią interaktyvią konferenciją konkursą „„Per Europos istoriją į valstybės šimtmetį“, skirtą Lietuvos valstybės nepriklausomybės šimtmečiui paminėti. Šiame renginyje dalyvavo dešimt komandų iš skirtingų Telšių rajono mokyklų. Iš viso buvo trys užduotys. Pirmoji – komandų prisistatymas, už kurią buvo skiriami penkti taškai. „Džiugo“ komandai reikėjo pristatyti Čekiją ir jos sąsajas su Lietuva. Antroji – interaktyvioji užduotis su planšetiniais kompiuteriais: išklausę pranešimą turėjo atlikti testą. Trečioji užduotis – komandoms teko atlikti bibliotekos paskirtas individualias komandines užduotis, pavyzdžiui, surasti knygą ir trumpai apie ją papasakoti, surasti, kiek tam tikrų knygų yra bibliotekoje naudojantis internetine bibliotekos svetaine. Po užduočių laukė prizai bei nominacijos. „Džiugo“ gimnazijos komandai buvo skirta „Iškalbingiausiųjų“ nominacija. Renginio pabaigoje komandų laukė malonus siurprizas: pica ir puodelis šiltos kavos ar arbatos.

Džiaugiamės, kad turėjome galimybę prisiliesti prie istorijos naudodami šiuolaikines technologijas, galėjome išsamiau susipažinti su miesto biblioteka ir kartu padovanoti savo žinias Lietuvai jos šimtmečio proga.

Agnė Peštenytė ir Ieva Žutautaitė