Literatūros pamokos muziejuose @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Literatūros pamokos muziejuose

Gegužės 11 dieną po trijų pamokų IVa klasės mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Andželos Valuckienės, leidosi į edukacinę pažintinę kelionę: lietuvių literatūros kartojimo pamokos vyko Žemaitijos rašytojų muziejuose.

Pirmiausiai apsilankėme Židikuose, miestelyje, kuriame paskutinius penkiolika savo gyvenimo metų praleido rašytoja Šatrijos Ragana. Ten užėjome į rašytojos muziejų, klausėmės gidės pasakojimo apie Šatrijos Raganos kūrybą bei labdaringą veiklą. Kiekviena klasės mergina pristatė po paruoštą pranešimą apie rašytojos asmenybę, apžvelgė svarbiausius apysakos „Sename dvare“ motyvus bei detales. Vėliau aplankėme Šatrijos Raganos kapą, uždegėme žvakelę, padėjome baltų rožių.

Kita stotelė buvo Žemaičių Kalvarija, kur aplankėme poeto Vytauto Mačernio muziejų. Ten gidas papasakojo apie poeto jaunystę, mokslo metus, sunkų gyvenimą per vokiečių okupaciją. Vėliau keliavome į Šarnelę – Vytauto Mačernio gimtinę. Ėjome keliu, sekdami pagal „Vizijų“ akmenis. Prie jų klasės vaikinai raiškiai skaitė ciklo „Vizijos“ eilėraščius, kelis sonetus, ištraukas iš laiškų. Prie poeto kapo ant tėviškės kalnelio uždegėme žvakeles, gidas perskaitė paskutinį V.Mačernio parašytą eilėraštį.

Ši edukacinė ekskursija buvo labai naudinga pakartojant bei prisimenant išplėstinio lietuvių kalbos ir literatūros kurso autorius ir jų kūrinius. Tikimės, kad žinias ir įspūdžius galėsime panaudoti per valstybinį brandos egzaminą kurdami rašinį.

IVa klasės mokinės