Knygnešių diena „Džiuge“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Knygnešių diena „Džiuge“

Kovo 16-oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio (1846-1918) gimimo diena, kuri minima kaip Knygnešių diena, skirta visiems knygnešiams prisiminti ir pagerbti. Šiai šventei gimnazijos bibliotekininkės su istorijos mokytoju R.Kazakaičiu, etikos mokytoja V.Žutautiene ir jos auklėjamąja klase surengė netradicinę pamoką. Pamokoje Ie mokiniai, susiskirstę į komandas, dalyvavo protmūšyje, kurio vedėjos buvo mokinės Brigita ir Gintarė. Komandos susigalvojo įdomius pavadinimus: ,,Valdovai“, ,,Aušra“, ,,Žandarai“, ,,Gerieji bajorai“, ,,Bevardžiai“. Renginyje dalyvavo šių dienų knygnešys bibliotekininkas – kolekcininkas Gediminas Petrulis, kuris įdomiai pristatė senų knygų, brošiūrų parodą ir plačiau papasakojo apie jas mokiniams. Renginio pabaigoje mokytojas R. Kazakaitis palinkėjo kiekvienam iš mūsų būti patriotišku lietuvių tautos knygnešiu, puoselėti lietuvių kalbą, mylėti ir gerbti lietuvišką knygą. Rėmėjo AB ,,Žemaitijos pienas“ dovanotais prizais buvo apdovanotos komandos ir svečias.

Taip pat Knygnešių dienai paminėti IVa klasės gimnazistai surengė mokslinę konferenciją, kuriai ruošė pranešimus apie lietuvių kalbos ir kultūros saugojimą bei puoselėjimą.

Bibliotekininkės