Literatūros pamoka, skirta poetei S. Nėriai @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Literatūros pamoka, skirta poetei S. Nėriai

Kochanskyte

Balandžio 26 d., antradienį, mūsų gimnazijoje svečiavosi aktorė, KU dėstytoja, docentė Virginija Kochanskytė su KU lietuvių filologijos ir režisūros specialybės trečiojo kurso studentėmis. Viešnios mūsų gimnazistams pristatė literatūrinę kompoziciją „Sugrįžtu į tave, mano mūza baltoji! Sugrįžtu…“, skirtą poetei Salomėjai Nėriai. Netradicinę pamoką padėjo organizuoti lietuvių kalbos mokytoja A. Valuckienė.

Literatūrinė kompozicija, paremta poetės laiškais, dienoraščių fragmentais ir poezija, leido suprasti S.Nėries vidinio pasaulio prieštaravimus, gilius dvasinius išgyvenimus, kurie lėmė jos pasirinkimus. Prieš gimnazistų akis prabėgo visas poetės kūrybinis gyvenimas – S.Nėries istorija nuskambėjo tarsi iš jos pačios lūpų: studentės įkūnijo ir jauną, naivią, aistringą, ir karo negandas patyrusią, išsigandusią, sutrikusią kūrėją. Deklamuojamos eilės, paremtos ir muzikos akordais, įgavo gyvumo, prisipildė jausmų. Buvo atskleista tiek vėjavaikiška jos ankstyvoji lyrika, tiek skausminga vėlyvoji poezija.

Netradicinė literatūros pamoka buvo įkvepianti, o šiltas jaunųjų atlikėjų bendravimas sužavėjo gimnazistus.

Agnė