Latvijos Šveicarijoje @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Latvijos Šveicarijoje

„Džiugo“ gimnazijos trečiokai spalio 20 dieną su klasių auklėtojomis išvyko į Latviją – mūsų artimiausią kaimynę – aplankyti Gaujos nacionalinį parką, gražiąsias Siguldos vietas, o grįžtant namo užsukti į sostinę Rygą.

Kaip pasakojo gidė Virginija, šis maršrutas yra vienas įspūdingiausių ir mėgstamiausių turistų, dėl įspūdingo gamtovaizdžio dar vadinamas Latvijos Šveicarija. Nors oras buvo vėsokas, tačiau rudens peizažas, nutviekstas saulės, visus sužavėjo. Kėlėmės per Gaujos slėnį lyno keliu, aplankėme Krimuldos pilies griuvėsius, Turaidos pilį, klausėmės legendos apie Turaidos Rožės meilę ir mirtį – pajutome viduramžių epochos dvasią. Vėliau prausėmės išminties ir sveikatos šaltinio vandeniu įspūdingoje Gutmanio oloje. Visų džiaugsmui užsukome ir į pramogų parką, kur drąsiausieji leidosi rogutėmis nuo kalno, o ne tokie pramuštgalviai gėrėjosi apylinkėmis apžvalgos rate ar keltuve. Vakarėjant susipažinome su Rygos senamiesčiu, pasigrožėjome Dauguvos upės pakrante, naktine Ryga, įspūdingais senamiesčio pastatais ir jų istorijomis.

Nors pavargę, bet pramokę vieną kitą latvišką žodį, pilni įspūdžių ir geros nuotaikos, grįžome namo.