ATODAIROS @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

ATODAIROS

atodairos1

Mokytojų ir buvusių mokinių atsiminimai.

Dažnai susimąstome apie praeitį, rišame jos margą siūlą prie dabarties žmonių minčių ir džiaugiamės lyg naujai užgimę, saugodami savo rankose ir dvasioje praeities lobius. Įvairiais kanalais skelbdami apie būsimą knygą, kvietėme joje rašyti tai, kas per eilę metų sugulė atmintyje. Iš vienų autorių straipsnelių sulaukėme greitai, kiti prašė palaukti, treti „teberašo“. Kai kurie noriai papasakoja apmąstymuose gimstančius įspūdžius, o rašyti kuklinasi, dar kiti nejaučia noro pasakoti. Tik vienas kitas klausė, kam to reikia. Vis dėlto siekiančių prisiminti ką nors tikro, būtino išsaugoti Telšių 5-osios vidurinės mokyklos metų atodairose ne tik sau, bet ir būsimoms kartoms, buvo daugiau.

Knyga sudaryta iš kelių dalių:

• Direktoriaus Kazimiero Valančausko išsaugoti faktai;
  • Direktoriaus pavaduotojų darbo ir kūrybos akcentai;
  • Iš mokytojų atminties lobyno.
  • Chronologine tvarka pateiktos žinios apie ženklesnius pasiekimus kasmet.

Priminti direktoriaus palinkėjimai ir sentencijos kiekvienai laidai ir buvusių mokinių prisiminimai, spausdinami pagal metų eigą nuo mokyklos atidarymo iki 5-osios vidurinės mokyklos pavadinimo paskutinės 23 laidos.

Knygą išleido leidykla „Žuvėdra“

Sudarytojai