„MoMoLab“ Telšių „Džiugo“ gimnazijoje @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

„MoMoLab“ Telšių „Džiugo“ gimnazijoje

Kovo 12-13 dienomis į Telšių „Džiugo“ gimnaziją buvo atvykusi mobili mokslinė laboratorija („MoMoLab“). Svarbu paminėti, kad iš viso Telšių rajono mokyklų būtent į mūsų gimnaziją atvyko ši laboratorija, mūsų mokykla perėjo atranką, kurios metu mokiniai turėjo pateikti savo idėjas moksliniams tyrimams. Išskirtinio dizaino vilkike įrengta laboratorija, kurioje gausu mokslinės įrangos, yra 20 darbo vietų. Šiame vilkike ir gimnazijos laboratorijoje per edukacinę programą mūsų gimnazijos mokiniai: Greta Rupšytė (3a), Aistė Gudžiūnaitė (3a), Aurelija Ruikaitė (3b), Vitalijus Kęsminas (3b), Tomas Eigirdas (3b), Paulius Šatinskis (3b), Justas Meškys (3d), Lukas Kaminskis (3d), Titas Lileikis (3d), Dovydas Kuzas (3d), Vytautė Bumblauskytė (3d),Biktorija Šimkutė (3e), Indrė Šatinskytė (2a), Rugilė Viršilaitė (2a), Arnas Klova (2a), Paula Venckutė (2a), kartu su mokslininkais atliko biologijos, chemijos bei fizikos mokslo tiriamuosius darbus, kuriuos jau buvo aptarę kartu prieš vizitą. Taip pat norintys mokiniai ir mokytojai klausėsi paskaitų apie mokslo naujoves „Modernioji biologija: faktai ir galimybės“, kurią skaitė doc. dr. Rita Jankauskienė ir „Įdomioji fizika“, kurią skaitė dokt. Vytautas Abramavičius, žiūrėjo anglų kalba filmą „I Human“ bei stebėjo, kaip atliekami moksliniai eksperimentai, kuriamos ir įgyvendinamos mokslinės idėjos. Vizito pabaigoje vyko mokinių mokslinių tyrimų pristatymas: jaunieji tyrėjai turėjo papasakoti apie taikytus metodus, naudotus prietaisus, tyrimų rezultatus bei išvadas, svarbiausia, paminėti savo patirtus jausmus ir įtaką renkantis studijų kryptį. Daugumai mokinių „MoMoLab“ suteikė naujų atradimų bei įspūdžių, sustiprino susidomėjimą gamtos ir tiksliaisiais mokslais, bet buvo ir keletas mokinių, kurie suprato, jog ši sritis skirta ne jiems.

Greta Rupšytė, 3a kl.