Literatūrinės pamokos Šarnelėje ir Židikuose @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Literatūrinės pamokos Šarnelėje ir Židikuose

ekskursija2

Rusėjo 22–ąją  IVd mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja A.Valuckiene keliavo po garsaus žemaičių poeto Vytauto Mačernio tėviškę ir lankėsi rašytojos Šatrijos Raganos muziejuje.

Pirma edukacinės ekskursijos stotelė – Seda, kur apžiūrėta barokiškai puošni bažnyčia, mokykla, kurią baigė poetas V.Mačernis. Žemaičių Kalvarijoje susipažinta su kraštotyrininko K.Bružo darbais. Vingiuojant keliu Šarnelės link vis sustota prie svarbių poetui tėviškės vietų, pažymėtų akmenimis su iškaltomis „Vizijų“ eilutėmis, ir skaityta poezija. Uždegtos žvakutės ant poeto kapo po rudenėjančiais beržais.

Nuvykus į Židikus Šatrijos Raganos muziejuje išklausytas gidės pasakojimas, apžiūrėti sukaupti rašytojos asmeniniai daiktai ir raštai. Koplyčioje skaitytos ištraukos iš apysakos „Sename dvare“ ir padėtos baltos rožės ant rašytojos kapo.

Gimnazistai vaikščiojo mūsų žymių kūrėjų takais, matė tai, apie ką buvo skaitę vadovėlyje, dar kartą išgirdo jų poetinį žodį ir galbūt geriau suprato jų kūrinių mintis.

Agnė Narmontaitė