Jaunojo tyrėjo įspūdžiai @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Jaunojo tyrėjo įspūdžiai

Balandžio 15–17 ir 22–24 dienomis kelios mūsų gimnazijos mokinės dalyvavo Jaunojo tyrėjo mokymų programoje „JT laboratorija“. Visa programa yra skirta plėsti moksleivių gamtamokslines žinias apie mokslinius tyrimus, daromus laboratorijose. Baigę mokymus gimnazistai gaus pažymėjimus, kad turi 48 val. darbo laboratorijoje patirties. Pirmasis mokymų etapas yra sutelktas į teorines darbo laboratorijoje žinias, tačiau atliekami ir keli bandymai. Vyksta biofizikos, bioinformatikos, biochemijos, mikrobiologijos ir nanotechnologijų paskaitos. Biochemijos paskaitoje man teko daryti bandymus su kepenimis, stebėti reakcijas su baltymais, mikrobiologijoje buvo tiriamos aerobinės ir anaerobinės bakterijų savybės. Darbas buvo įdomus ir informatyvus, naudingas kiekvienam, besidominčiam gamtos mokslais.

Agnė Narmontaitė, III kl.