Mokslo metų pabaigos ekskursija @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Mokslo metų pabaigos ekskursija

Kategorija: Nekategorizuota

Ankstyvą, bet šviesų birželio 4-osios rytą pilnas autobusas mokinių iš I-III klasių pajudėjo nuo Telšių „Džiugo“ gimnazijos Druskininkų link. Pirma kelionės stotelė – rašytojo Vinco Krėvės – Mickevičiaus gimtinė Subartonyse. Atvykę mes apžiūrėjome tradicinį Dzūkijos regiono namą, kuris ne toks didelis kaip pas mus – Žemaitijoje. Gidė mums papasakojo apie rašytojo vaikystę, apie jo drąsą pasipriešinti tėvų valiai, apie jo žmoną ir vaikus. Rašytojas mirė JAV, tačiau atgavus Lietuvai nepriklausomybę perlaidotas Subartonių kaimo kapinaitėse, kur sukalbėjome maldą. Pakeliu sustojome pasigrožėti gamta ir užkopėme į Merkinės piliakalnį, nuo kurio matyti, kaip Merkys įteka į Nemuną. Kad geriau suvoktume sovietinį laikotarpį, nuvykome į Grūto parką. Pasivaikščiojus po parką susidarė įspūdis, kad mes patys esame to laikotarpio žmonės. Vėliau aplankėme M.K.Čiurlionio memorialinį muziejų Druskininkuose. Vos įėję į muziejų išvydome fortepijoną ir tapytų paveikslų, vaizdas išties užbūrė, o gidės pasakojimas dar labiau sustiprino estetinį įspūdį. Aplankėme M.K.Čiurlionio gimtuosius namus, pamatėme dailininko paletę bei kelis autentiškus paveikslus. Vėliau atsipalaidavome Druskininkų vandens parke. Po vandens pramogų buvome tarsi iš naujo gimę, todėl galėjome tęsti savo kelionę. Kitas mūsų tikslas buvo aplankyti vėlyvojo baroko stiliaus švč. Trejybės bažnyčią Liškiavoje, kur vargonininku dirbo M.K.Čiurlionio tėvas bei kur susituokė patys Čiurlioniai. Bažnyčia labai graži, pastatyta Domininkonų ordino. Išdrįsome nusileisti į požemius ir apžiūrėti vienuolių palaikus. Aplankėme ir Liškiavos atodangą, nuo kurios matyti visas Liškiavos miestelis bei Nemunas. Visą mūsų ekskursiją vainikavo Merkinės piramidė, kur pasisėmėme energijos ir dvasios ramybės.

Radvilė Kaminskytė