Kelionė į Europos namus Vilniuje @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Kelionė į Europos namus Vilniuje

Eurodebatų nugalėtojai iš visų miestų buvo pakviesti į sausio 17 dieną vykusius mokymus Europos namuose Vilniuje. Į mokymus išvyko Telšių komanda „Eruditai“, kurią sudarė Radvilė Kaminskytė, Lukas Kaminskis, Rimvydas Rubavičius. Per užsiėmimus mokiniai burtais buvo išskirstyti į komandas po keturis narius. Jie turėjo per valandą pasiruošti debatams tema „Europos Sąjungoje turėtų būti reglamentuota vieninga šeimos koncepcija“. Po nuožmių ir įdomių debatų laimėjo teigiančiųjų komandos, kuriose buvo ir „Eruditų“ narių. Geriausia kalbėtoja tapo Radvilė Kaminskytė, kuri gavo Europos žaidimą. Likusieji kalbėtojai buvo apdovanoti knygomis apie Europos Sąjungos valstybes.

Taip pat buvo renkama absoliuti komanda – nugalėtoja naudojantis IQ Polls balsavimo sistema. Komisiją sudarė Jurgis Didžiulis, muzikantas ir projekto „Share Europe online“ ekspertas, Gedminė Bubnytė, VšĮ „Neformaliojo debatų švietimo centro“ ekspertė, ir Giedrius Sudikas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas. Geriausia komanda, kuriai atiteko prizas – pažintinė kelionė į ES institucijas Briuselyje, buvo pripažinta mūsų – „Eruditų“. Komanda labai džiaugiasi laimėtu prizu ir nuoširdžiai dėkoja savo sirgaliams – už juos balsavusiems mokiniams ir mokytojams.