Integruota anglų kalbos – istorijos pamoka @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Integruota anglų kalbos – istorijos pamoka

Sausio 27 d. mes, II b klasės mokiniai, lydimi anglų kalbos mokytojos V.Siegienės ir istorijos mokytojos V.Urlovaitės, vykome į Telšių kraštotyros muziejų „Alka“, kur dalyvavome pamokoje „Telšių žydų istorinis likimas“: klausėmės istorijų apie Telšiuose gyvenusius žydus, analizavome muziejaus stendus ir išlikusius asmeninius bei religinius reikmenis. Sužinojome tikrai įdomių faktų: Telšiuose žydai turėjo savo ligoninę, mokyklų, keletą sinagogų. Taip pat jiems priklausė nemažai parduotuvių, kurios buvo glaudžiai aptūpusios Turgaus aikštę. Muziejuje apžiūrėjome stendus, kurie bylojo apie tada gyvenusių žydų buitį, suteikė galimybę pamatyti ir įsivaizduoti, kaip tada atrodė Telšių žydų geto vartai, ligoninė, sinagogos ir pats Telšių miestas, kažkada buvęs tikrai žydiškas. Matėme ir kelias nuotraukas žydų šeimų, kurios tapo holokausto aukomis. O didžiausią įspūdį mums paliko muziejuje atkurta žydų krautuvėlė su prie kasos stovinčiu pardavėjo žydo manekenu. Namų darbams mums buvo paskirta kūrybinė užduotis.

Panašioje pamokoje dalyvavo ir II a klasės mokiniai.

II B klasės mokinė Aurelija Ruikaitė