Etnokultūros konferencija „Džiuge“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Etnokultūros konferencija „Džiuge“

Kovo 4-osios rytą dalis gimnazijos antrokų ir visa pirmoji a klasė kartu su auklėtoja bei lietuvių kalbos ir istorijos mokytojos rinkosi skaitykloje į etnokultūros konferenciją „Etninė kultūra – gyvenimas čia ir dabar savosios žemės ritmu po Kūrėjo delnu“. Renginį pradėję lietuviška daina ir palydėti gimnazijos direktoriaus sveikinimo žodžių dalyviai išklausė lietuvių kalbos mokytojos Astos Ruikienės pranešimą apie etninės kultūros sampratą ir svarbą. Vedėjai trečiokai Gileta ir Matas priminė kalbėtojams konferencijos taisykles ir puikiai vadovavo visam renginiui. 14 antrokų kalbėjo apie tautosakos tyrinėjimus ir stilizaciją, apie gimtosios kalbos turtus. Visi pirmokai, išklausę pranešimus, užpildė duotas lenteles ir įvertino kalbėtojus. Konferenciją apibendrino ir labai rimtais bei išsamiais antrokų pranešimais pasidžiaugė istorijos mokytoja Nomeda Laukaitienė. Vienos pranešėjos tėvelis padėkojo už suteiktą galimybę dalyvauti gimnazijos renginyje.

Ši etnokultūros konferencija buvo graži įžanga į Kaziuko mugės ir Užgavėnių linksmybes.

Organizatoriai