Telšių rajono apylinkės teismas iš arčiau @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Telšių rajono apylinkės teismas iš arčiau

2013-04-17 Teisme 12013-04-17 Teisme 3

Norėdamos, kad Id klasės mokiniai kuo geriau suprastų temą apie teisėtvarką, suorganizavome išvyką į Telšių rajono apylinkės teismą. Nuo pat ankstyvo ryto mus pasitiko dvi žvalios šios įstaigos darbuotojos – teismo pirmininkė, teisėja Vitalija Liauzginienė ir teisėjos padėjėja Aida Stulpinienė, kurios išsamiai papasakojo apie teisininko darbą. Nedrąsiai žvalgėmės po teisėjos kabinetą, apžiūrėjome būtiną atributiką, sužinojome, jog teisme dirba 6 teisėjai, kurie nagrinėja baudžiamąsias, civilines ir administracines bylas. Padėjėjos lydimi patekome į bylų nagrinėjimo sales, kuriose pamatėme, kur kas sėdi teismo proceso metu. Apžiūrėjome kitas teismo patalpas.Buvo įdomu sužinoti, kodėl Lietuvoje teisminėje sistemoje nėra prisiekusiųjų, kokias mantijas ir su kokiais skiriamaisiais ženklais vilki teisėjas, prokuroras, advokatas, kaip nagrinėjamos nepilnamečių bylos. Mokinius domino ir tai, kokias studijas reikia baigti, norint dirbti teisme teisėjo padėjėju arba teisėju bei kiek jie uždirba.

Teisėjo kėdės tvirtumą, priesaikos davimą uždėjus ranką ant LR Konstitucijos išbandė gimnazijos prezidentas – Lukas Kaminskis. Galbūt jam tai lemtingas žingsnis?

Anglų kalbos mokytojos Audronė Alšauskaitė, Rasa Blaževičienė