PROJEKTO „METŲ KNYGOS RINKIMAI 2012“ UŽBAIGIMAS @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

PROJEKTO „METŲ KNYGOS RINKIMAI 2012“ UŽBAIGIMAS

knygaBaigiantis mokslo metams, gegužės 23 d. popietę, Telšių „Džiugo“ gimnazijos skaitykloje įvyko projekto „Metų knygos rinkimai 2012“ baigiamasis renginys, kuriame dalyvavo daugiau kaip 30 projekte dalyvavusių gimnazistų, juos ruošusios lietuvių kalbos mokytojos Aušra Ramančauskienė, Irena Tarvainienė, Andžela Valuckienė.

Džiugu matyti naujoje skaitykloje nemažą būrį gimnazistų, mokytojų, bendruomenės narių, susirinkusių pasiklausyti pristatomų knygų, mokinių atliekamų muzikos kūrinių ir eilių apie knygą. Kaip pavyko surengti debatus ,,Kokia knyga patraukli paaugliui?“, labai įspūdingai papasakojo gimnazistas Matas Gimbutas (IIa kl.), kurį ruošė mokytoja A.Valuckienė. Romanus – Donaldo Kajoko ,,Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“, Alvydo Šlepiko ,,Mano vardas – Marytė“ – kūrybingai pristatė IIIa klasės mokiniai: Gintarė Rupšytė, Eimantas Eirošius, Deimantė Kontautaitė, Žydrūnė Petrauskaitė, Agnė Zaveckaitė, Dovydas Gusarovas, Milda Šiaudvytytė bei Eglė Geležinytė, IIIf klasės moksleivė (ruošė mokytoja A. Ramančauskienė). Kitas suaugusiųjų knygas pristatė Ligita Braškytė (IVa kl.), Rita Paulauskaitė (IVd kl), Neringa Dargvilaitė (IIIa kl.), Viktorija Jonušaitė (IIIf kl.), Monika Paškevičiūtė (IIIc kl.), Enrika Raižytė (IIIc kl.), Saulė Lukošiutė (IIIf kl.), Domantas Gusarovas (IIa kl.). Juos ruošė lietuvių kalbos mokytojos A.Valuckienė, I.Tarvainienė. Taip pat aktyviai projekte dalyvavo gimnazijos abiturientai: Roberta Vitkutė (IVa kl.), Eglė Kaunaitė (IVa kl.), Živilė Juškaitė (IVd kl.), Arnoldas Šiurkus (IVc kl.), Greta Vilkaitė (IVf kl.), Ema Jonušaitė (IVa kl.). Ia klasės gimnazistai Edvardas Monsvilas, Samanta Sadauskytė, Brigita Pronskutė, Gabrielė Kazbaraitytė, Rimantė Gedrimaitė, Aistė Gudžiūnaitė, Gytis Karpuchinas pasidalijo patirtais įspūdžiais, kaip sekėsi įsikūnyti į perskaitytų knygų personažus ir vaidinti kitų mokyklų, t.y. Telšių „Saulėtekio“ pradinės mokyklos bei Telšių „Germanto“ pagrindinės mokyklos, mažiesiems žiūrovams J. Liniausko knygą ,,Suvyniota diena, arba kokio dydžio būna didelė meilė“(juos ruošė jaunųjų literatų būrelio vadovė I. Tarvainienė). Ic kl. mokinės Emilija Miltinytė, Radvilė Šliogerytė, Agnė Jokšaitė pristatė Nomedos Marčėnaitės knygą „Lėlė“ taip pat minėtose mokyklose (mokytoja I.Tarvainienė). Nuoširdžiai Renatos Šerelytės knygą ,,Krakatukai kosmose“ ir Vilės Vėl – ,,Kaip mes išgarsėjome“ ,,Saulėtekio“ bei ,,Germanto“ mokyklose skaitytojams pristatė Ib klasės mokiniai: Edvinas Bulašas, Sonata Monkevičiūtė, Diana Makarovaitė, Justas Lakštinis bei Vitalijus Kęsminas (ruošė maironiečių būrelio vadovė A.Ramančauskienė). Baigiamojo renginio metu lietuvių kalbos mokytoja Irena Tarvainienė ir jos mokinės – abiturientės Raimonda Rupšytė ir Gintarė Gedrimaitė – pasidalijo įspūdžiais, kaip pavyko skaityti eiles netradicinėse erdvėse: SWEDBANK, Telšių rajono savivaldybėje, Telšių rajono laikraščio „Telšių Žinios“ redakcijoje. Ypač pasidžiaugta šiltu priėmimu Savivaldybėje, kur dėl poezijos skaitymo buvo pakoreguotas posėdžio laikas, o Švietimo skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė stebėjosi originalia idėja ir skatino išlikti kūrybingiems. Po išsamaus mokytojos pasisakymo renginio dalyviai klausėsi IIa kl. mokinės Radvilės Kaminskytės , IIIf kl. mokinio Luko Kulakausko, Ia kl. mokinės Gretos Rupšytės atliekamų muzikinių kūrinių. Renginį vedė IIa klasės gimnazistės Deimantė Lapinskaitė ir Gileta Dapkutė.

Labai džiaugiuosi, kad projekte dalyvavo didelis būrys gimnazistų, kurie noriai skaitė pasiūlytas knygas ir pristatė jas ne tik savo mokyklos bendruomenei, bet ir kitose įstaigose. Baigiamajame renginyje kiekvienam dalyviui buvo įteikti Padėkos raštai už aktyvų ir nuoširdų dalyvavimą projekte. Smagu ir tai, kad baigiamąjį renginį turėjau galimybę organizuoti dar ką tik dažais kvepiančioje naujojoje skaitykloje, už tai esu dėkinga gimnazijos direktoriui Mindaugui Sabaliauskui ir pavaduotojai ugdymui Janinai Šalkauskytei. Norėtųsi, kad skaitymas, kaip asmens dvasinio pasaulio plėtros bei žinių šaltinis, liktų svarbus kiekvienam mokyklos bendruomenės nariui ir kad knyga taptų kiekvieno asmens gyvenimo dalimi.

„Džiugo“ gimnazijos skaityklos vedėja Janina Pronskienė