Meninio skaitymo konkurso atgarsiai @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Meninio skaitymo konkurso atgarsiai

DSCF9914DSCF9915DSCF9919

Žiemiška penktadienio popietė į „Džiugo“ gimnazijos aktų salę sukvietė žodžio, oratorystės mylėtojus. Mūsų mokyklos erdvėse vyko Meninio skaitymo konkurso zoninis etapas, kuriame dalyvavo Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinės mokyklos, Luokės vidurinės mokyklos, „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos bei mūsų gimnazijos moksleiviai.

Dalyvių raišką, meninius, sceninius sugebėjimus vertino kompetentinga komisija: Telšių vyskupo V. Borisevičiaus kunigų seminarijos prefektas, kanauninkas kun. Andriejus Sabaliauskas, Telšių švietimo skyriaus atstovė, buvusi mūsų mokyklos mokytoja, Irena Daubarienė, pavaduotoja užklasinei veiklai Romualda Galinauskienė bei lietuvių kalbos mokytojos – Asta Ruikienė ir Rita Kasparavičiūtė.

Išgirdome nuostabių tekstų, skaitomų tiek širdžiai miela žemaitiška tarme, tiek bendrine kalba. Moksleiviai skirtingai rinkosi ir kūrinių tematiką, nuo tautinių motyvų, iki vienavaikės šeimos politikos aktualijų Kinijoje ar jaunatviškų būties klausimų. Gražus tas lietuviškas žodis. Skambi tautos autorių poezija bei proza. Kiek širdies šilumos įdėta į ištartą sakinį, kiek spindesio akyse, išgirdus, kad tapai vienu geriausių, galėsiančių jėgas išbandyti rajone. Į rajone vyksiantį konkurso etapą keliauja mūsų gimnazistai: Matas Gimbutas IIa, Airida Šeškauskaitė IIb ir Godoberta Gumbakytė IVa.

Džiaugiamės ir linkime sėkmės!

Žurnalistų būrelio informacija