Konferencijos atgarsiai – „Žemaičių krikštui – 600 metų“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Konferencijos atgarsiai – „Žemaičių krikštui – 600 metų“

konferencijafoto

Penktadienį, kovo 15 d. I d klasės mokinės Vytautė Bumblauskytė, Svajūnė Kasparavičiūtė, Dalia Krauzaitė, Agnė Narmontaitė bei Rosita Šiaulytė Žemaitės gimnazijoje vykusioje konferencijoje „Žemaičių krikštui – 600 metų“ pristatė sukurtą filmuką „Krikšto priėmimo pasekmės žemaičių kraštui“. Mokines konferencijai ruošė mokytojos Renata Mončytė, Vida Urlovaitė ir Vilma Žutautienė. Už techninę pagalbą esame dėkingos III b kl. mokiniui Rokui Kilčiauskui.

Išgirdome 12 pranešimų, skirtų žemaičių krikšto jubiliejui. Juos išsamiai apibendrino konferencijos svečias, mūsų kraštietis, Lietuvos meno istorikas, archeologas, humanitarinių mokslų daktaras Adomas Butrimas.

Švietimo, kultūros, sporto, ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė savo kalba kreipėsi į jaunimą profesorės V. Daujotytės žodžiais:

„Vakali, pardaug nanuoriek,

ė vėskon turiesi, kuo tau rek,

kelk, kik pagali,

nešk, kik paneši,

kon pasiesi, ton ė sosėmalsi…“

Renginyje kalbėjo ir Telšių vyskupas J.E. dr. Jonas Boruta SJ, primindamas mums žemaičių krikšto istorijos aspektus, prelatas dr. Juozas Šiurys pasidžiaugė neseniai įvykusia šešių šimtų žemaičių kelione į Romą. Vilniaus universiteto profesorė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė Viktorija Daujotytė, taip pat kilusi iš mūsų krašto, vylėsi, kad šv. Pranciškaus dvasia siekti gėrio šaltinio aplankė visus susirinkusius, kad šventumo jausmo vedini, keliausime per gyvenimą turėdami ir išlaikydami savo tikėjimą.

Id klasės mokinė Rosita Šiaulytė