Anglų kalbos meninio skaitymo konkurso akimirkos @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Anglų kalbos meninio skaitymo konkurso akimirkos

Balandžio 15 d. po 6 pamokų, pirmadienį, poezijai neabejingus I-IV gimnazijos klasių mokinius pasimėgauti poezijos skaitymu pakvietė anglų kalbos skaitovų konkursas tema – „Without Music, Life Would Be a Mistake“ ( „Be muzikos gyvenimas būtų klaida“). Renginyje dalyvavo 14 skaitovų ir 1 meninė kompozicija. Atėjusieji padrąsinti savo draugų turėjo puikią progą pasiklausyti deklamuojamų eilėraščių ir akomponuojančių mokinių melodijų.

Skaitovai džiugino deklamuojamomis eilėmis, puikia anglų kalbos tartimi – taisyklingumu, meniškumu ir įtaigumu. Kiekvienas kūrinys buvo perteiktas savitai ir artistiškai. Deklamuojamos eilės parinktos iš žymių anglų kalbos literatūros klasikų ir šių dienų poetų lobyno. Mokinių pasirodymus vertino keturių narių komisija, anglų kalbos mokytojai: Rasa Blaževičienė, Daiva Mendeikienė, Violeta Siegienė ir Darius Gedmintas.

Pirmoji vieta vienbalsiai skirta dvyliktos klasės mokinei Godobertai Gumbakytei. Ji komisiją papirko nuoširdumu ir menišku atlikimu. Konkursui ją ruošė anglų kalbos mokytoja Audronė Alšauskaitė. Savo pasirinkto kūrinio sudėtingumu ir puikiu atlikimu komisiją įtikino malonaus balso tembro skaitovė Dalia Krauzaitė, kuriai skirta antroji vieta. Merginai padėkojo Vytautė Bumblauskytė (Id) akomponuodama smuiku J.S. Bacho "Ave Maria". Konkursui ruošė mokytoja Rasa Blaževičienė. Trečioji vieta atiteko gimnazijos antrokui Matui Gimbutui, kuriam konkursui pasiruošti padėjo mokytoja Audronė Alšauskaitė. Moksleivio pasirinktas kūrinys, puiki tartis ir įtaigi kūno kalba tiesiog negalėjo palikti komisijos narius abejingus perspektyvai puikiai pasirodyti rajoniniame anglų kalbos konkurse. Gimnazijos trečiokų Justo Kniuro ir Egdūno Šimkaus meninė kompozicija be konkurencijos praėjo I etapą, tad šiuo metu vaikinai intensyviai ruošiasi penktadienio pasirodymui Telšių Žemaitės dramos teatre. O jiems ruoštis padeda aštuntokas Lukas Pocius, virpindamas gitaros stygas. Renginį puikiai vedė gimnazijos pirmokės Bernadeta Beržanskytė ir Diana Makarovaitė. Merginos įdomiai ir patraukliai pristatinėjo konkurso dalyvius įterpdamos įžymių asmenų mintis apie gyvenimą ir muziką, nestokojo taiklių pastabų ir pagiriamųjų žodžių dalyviams.

Visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai, o nugalėtojams – laimėtų prizinių vietų diplomai. Rajoninis anglų kalbos skaitovų konkursas vyks balandžio 19 d. 12 val. Telšių Žemaitės dramos teatre. Linkime sėkmės nugalėtojams.

Ingrida Vaitkevičienė ir Violeta Siegienė, anglų kalbos mokytojos