Netradicinė anglų kalbos pamoka @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Netradicinė anglų kalbos pamoka

Lapkričio 15d., per antrą pamoką, trys anglų kalbos mokytojos, R.Blaževičienė, A.Alšauskaitė ir I.Benikienė, pakvietė vienuoliktokus į gimnazijos aktų salę, kur vyko netradicinė pamoka „Neverbalinė komunikacija – gestai“. Pamoką vedė Telšių kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų draugijos pirmininko pavaduotoja Liusia Malinauskienė ir gestų kalbos vertėja Stasė Kavolienė.

Vienuoliktokai šiuo metu mokosi apie neverbalinės komunikacijos ypatumus ir kaip jos pagalba galima lengviau perteikti mintį, parodyti susidomėjimą pašnekovu arba sklandžiai išreikšti savo jausmus. Per anglų kalbos pamokas kalba apie tai, koks svarbus yra akių kontaktas, atstumas tarp pašnekovų, rankų ir kojų pozos bei visa žmogaus laikysena. Per netradicinę pamoką moksleiviai susipažino su dar viena – gestų kalba. Jie išmoko gestų abėcėlę, sužinojo, kad gestų kalboje sakinys turi visiškai kitokią konstrukciją, kad atskiri gestai turi savo reikšmes. Po įdomios paskaitos visi draugiškai padainavome dainą. Visų nuostabai, dainavome gestų pagalba. Pasirodo, galima dainuoti ne tik lietuviškai ar angliškai, bet ir tyliai…. ir susikalbėti įmanoma ne tik žodžiais, bet ir gestais.

Dėkojame viešnioms L.Malinauskienei ir S.Kavolienei, kad rado laiko ateiti ir pamokyti mus naujų įgūdžių.

Anglų kalbos mokytojos metodininkės: I.Benikienė, A.Alšauskaitė, R.Blaževičienė