Literatūrinių kūrinių konkursas „Septintoji kalva“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Literatūrinių kūrinių konkursas „Septintoji kalva“

Gruodžio 18 d. Menų inkubatoriaus salėje vyko baigiamasis Telšių apskrities jaunimo literatūrinių kūrinių konkurso ,,Septintoji kalva“ renginys. Į šią šventinę popietę ,,Džiugo“ gimnazijos mokytojas Ireną Tarvainienę, Aušrą Ramančauskienę, Andželą Valuckienę ir aktyvius, kūrybingus I-III klasių mokinius, dalyvaujančius projekto „Metų knygos rinkimai 2012“ renginiuose, pakvietė Telšių rajono Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Urnikienė ir „Džiugo“ gimnazijos skaityklos vedėja Janina Pronskienė.

Tradiciniame, jau devintą kartą vykusiame konkurse „Septintoji kalva“ šiais metais dalyvavo IVf klasės mokinė Alvyda Žukauskytė, kuri, lietuvių kalbos mokytojos Aušros paraginta, pateikė penkis eilėraščius: „Rytmečio aušra“, „Aš norėčiau“, „Kodėl?“, „Jei tik“, „Svajonė“. Už kūrybinį debiutą baigiamajame konkurso renginyje Alvyda buvo pagerbta Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojo Petro Kuizino įteiktu padėkos raštu bei Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorės Virginijos Černiauskienės įteikta dovana. Be to, žinomas poetas, laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ redaktorius Steponas Algirdas Dačkevičius „Džiugo“ jaunajai kūrėjai padovanojo naujausią savo eilėraščių knygą ,,Balanų vargonai“.

Svarbu ir tai, jog jauniesiems kūrėjams naudingų patarimų davė poetas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Vytautas Stulpinas, kuris ragino reikšti mintis savitai ir kūryboje atskleisti asmenybės individualumą. O renginio vedėja Vida Urnikienė paskatino kurti ir kitąmet konkurse „Septintoji kalva“ dalyvauti Gintarę Rupšytę, Mildą Šiaudvytytę, Brendą Bulašaitę, IIIa klasės mokines, ir kitus moksleivius, nes kuriantis žmogus yra gražus, o pastangos svariu, menišku žodžiu kalbėti apie tai, kas svarbu šiame pasaulyje, brandina asmenybę.

Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Ramančauskienė