Gimnazijos Debatų klubo veikla @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Gimnazijos Debatų klubo veikla

Prasidėjo II-asis gimnazijos debatų čempionatas. Jame dalyvauja 10 komandų, kurios debatuos įvairiomis mūsų gimnazistams aktualiomis temomis, kurių didžiąją dalį pasiūlė gimnazijos mokytojai. Viena tema komandos debatuos du kartus – vieną, kaip teigiantieji, kitą – kaip neigiantieji. Lygiųjų atveju, nugalėtoją lems trečiojo kalbėtojo surinkti taškai. Nugalėtojai bus išaiškinti balandžio mėnesį. Jau įvyko parodomieji debatai naujokams tarp praeitų mokslo metų čempionato finalininkų tema „Debatai – prasmingiausia laisvalaikio praleidimo forma“.

Debatų klubas neapsiriboja vien tik debatais. Lapkričio 24 dieną Debatų klubo nariai kartu su Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Telšių filialo valdybos nariais, buvusiais partizanais Albertu Gargasu ir jo žmona Danute, Stanislovu Bidva ir jo žmona Valerija, tremtiniu Adolfu Streckiu, savanoriu Vytautu Kybartu, Valdybos pirmininke Adolfina Striaukiene, Alina Steponavičiene lankėsi Mėnaičių kaime Julijonos Mikniūtės- Petrėtienės tėvų sodyboje, kur 1949 m. vasario 16-ą dieną buvo įkurtas LLKS, tarybos prezidiumo pirmininku buvo išrinktas Jonas Žemaitis-Vytautas. Lietuvos respublikos seimas 2009 m. Jonui Žemaičiui-Vytautui suteikė Nepriklausomos Lietuvos Ketvirtojo Prezidento statusą. Su didžiausiu susidomėjimu gimnazistai klausėsi buvusių partizanų, sodybos šeimininkės pasakojimų apie tragiškus to meto įvykius, apžiūrinėjo partizanų kovinius ginklus, bunkerį-slėptuvę, nekartą gelbėjusią juos nuo NKVD ir stribų teroro.

Debatų klubo viešųjų ryšių atstovas